Teatr Źródło w Edukacyjnym Korowodzie Historycznym

20 czerwca 2016


Aktorzy z Teatru Źródło dali radomszczanom wyjątkową lekcję historii. W piątek 17 czerwca ulicami miasta przeszedł Edukacyjny Historyczny Korowód.

Rolą Korowodu było przekazanie mieszkańcom miasta za pomocą różnego rodzaju scenek rodzajowych o postaciach, które swoimi zasługami wpisały się w historię Radomska.

Korowód wyruszył spod siedziby Teatru Źródło, znajdującej się przy ulicy Kościuszki. Następnie z legionową pieśnią na ustach przeszedł pod Kinemę, gdzie przywitali  go: prezydent Jarosław Ferenc i wiceprezydent Małgorzata Kańska-Kipigroch. Pod „Kinemą”, aktorzy przypomnieli sylwetki braci Różewiczów. Kolejnym przystankiem było Muzeum Regionalne, na którym znajduje się tablica pamięci Józefa Piłsudskiego. Natomiast na placu 3-go Maja nawiązano do postaci patronki Radomska – św. Jadwigi Królowej. O błogosławionym Janie Pawle II przypomniano podczas przystanku przy urzędzie miasta.  Ostatnim punktem był pomnik KWP w parku Solidarności przy, którym aktorzy wspomnieli o Stanisławie Sojczyńskim „Warszycu”.