Telefon zaufania

19 maja 2020


Obostrzenia związane z zapobieganiem i zwalczaniem zakażeń koronawirusem mogą pogłębiać stany kryzysów emocjonalnych u osób młodych. Dlatego przez 7 dni w tygodniu dzieci i młodzież z terenu województwa łódzkiego mogą uzyskać wsparcie specjalistów, terapeutów, psychologów i interwentów kryzysowych.

Ograniczenie możliwości wychodzenia, korzystania z aktywności fizycznej, instytucji kultury, ale przede wszystkim brak kontaktu z rówieśnikami może rodzić u młodych ludzi frustrację. Nieodnajdywanie się w nowych warunkach może spowodować niechęć do nauki czy do powstania lub pogłębienia stanów kryzysu emocjonalnego. Młodzież nie ma z kim porozmawiać o tym,c o czuje i jak to przeżywa, ale przede wszystkim nie ma z kim porozmawiać o swoim stanie psychofizycznym.

Dlatego 20 kwietnia br. został uruchomiony Regionalny Interwencyjny Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży. Projekt finansowany jest przez Samorząd Województwa Łódzkiego, a koordynowany przez Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi. Pod numerem tel. 726 611 611 oraz w mediach społecznościowych (Snapchat i Messenger) 7 dni w tygodniu dzieci i młodzież z terenu województwa łódzkiego mogą uzyskać wsparcie specjalistów, terapeutów, psychologów i interwentów kryzysowych. Codziennie w godzinach od 12.00 do 20:00 działa infolinia, a w godzinach 20.00 do 00.00 można uzyskać wsparcie specjalistów na Snapchacie i Messengerze.