Tenisiści z UMLKS Radomsko rozpoczynają sezon

9 września 2019


W sobotę 7 września w Gorzkowicach rozgrywano I Międzypowiatowy Turniej Kwalifikacyjny w tenisie stołowym w kategoriach młodzieżowych.

W zawodach startowali wszyscy najlepsi młodzi tenisiści stołowi UMLKS Radomsko. Był to pierwszy turniej rozpoczynającego się sezonu. Zawodnicy wypadli bardzo dobrze i uzyskali awanse do I Wojewódzkich Turniejów Kwalifikacyjnych.

W kategorii młodzików - Katarzyna Gołdon, Adam Gierasimiuk, Sebastian Musiał i Jakub Szwedzik - I WTK w Łodzi 21.09.19 r.

W kategorii kadetów - Mateusz Musiał - I WTK w Łowiczu 14.09.19 r.

W kategorii juniorów - Kinga Siemińska i Mateusz Czapla - I WTK w Łodzi 22.09.19 r.

Ponadto 28.09.19 r w Moszczenicy w I WTK żaków wystąpią: Sebastian Musiał, Jan Rembiasz, Kamil Dróżdż i Hubert Flasza. Rozgrywki ligowe UMLKS Radomsko rozpocznie  w II lidze kobiet na Radomszczańskiej Hali MOSiR-u w niedzielę 29 września. O godzinie 10.00 zagrają z Kusym Łobudzice, natomiast męski zespół w III lidze w tym samym terminie zagra w Zgierzu z Sokołem.

- Cieszą dobre wyniki naszych młodych zawodników szczególnie Kasi Gołdon, dla której był to pierwszy turniej tej rangi w życiu i go wygrała. Bardzo blisko awansu byli też Jakub Sukiennik , Jakub Szwedzik i Sebastian Musiał, jedyną wpadką był brak awansu w juniorkach Kingi Więcławskiej. Myślę, że był to tylko wypadek przy pracy - zauważa trener Jacek Kawka.