Tour de Radomsko 2020

19 czerwca 2020


Rodzinny Turystyczny Rajd Rowerowy na Orientację "Tour de Radomsko" wraz z akcją charytatywną odbędzie się 28 czerwca. W tym roku jedziemy dla Przemka Ciemniewskiego - radomszczanina, który prowadzi teraz najtrudniejszą walkę w swoim życiu. Walkę z nowotworem.

Start i meta usytuowana będzie na parkingu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Leszka Czarnego 22. Dystans trasy rajdu to ok. 38 km biegnących przez ścieżki rowerowe, drogi asfaltowe i dukty leśne w formie okalającej miasto pętli. Zadaniem uczestników jest pokonanie trasy poprzez zaliczenie 10 punktów kontrolnych i oznaczenie ich na karcie startu po czym powrócenie do punktu startu na parkingu przy budynku MOSiR-u. Punkt kontrolny na trasie rajdu ma postać kolorowego lampionu zawieszonego np. na drzewie i wyposażonego w specjalny kasownik. Punkty kontrolne zaznaczone są na mapie dostarczonej uczestnikowi przez organizatora czerwonymi krzyżykami w czerwonej otoczce i posiadają  numerację – kolejność zaliczania punktów kontrolnych jest obowiązkowa od punktu nr 1 do punktu nr 10; Uczestnicy startują w rajdzie sami wybierając czas startu w przedziale czasu od 9:00 do 16:00 (rajd trwać będzie do godz. 19:00). Po godzinie 16:00 nie będzie już możliwości rozpoczęcia rajdu.

W rajdzie nie będzie prowadzona żadna klasyfikacja – uczestnicy dostosowują tempo pokonywania trasy Rajdu do własnych możliwości i warunków pogodowych w dniu imprezy.

Pełny regulamin imprezy tutaj

Galeria