Towarzystwo Przyjaźni Polsko-Węgierskiej świętuje 35 lat istnienia

8 lutego 2018


Z okazji 35-lecia działalności Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Węgierskiej w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyła się Wieczornica Węgierska, podczas której zaprezentowano wystawę exlibrisu z prywatnej kolekcji Leszka Grochulskiego pt. „Kobieta w sztuce i poezji”. Wystawie towarzyszyła promocja tomiku wierszy autora wystawy pt. „Zrozumieć kobietę” .

Wszystkie eksponowane na wystawie exlibrisy od lat były gromadzone przez Leszka Grochulskiego. Łącznie w bibliotece można było zobaczyć prace 140 artystów z 32 krajów całego świata.

- W ciągu 35 lat istnienia po raz pierwszy odważyliśmy się podjąć temat kobiety w poezji i sztuce. Towarzystwo chce w ten sposób nawiązać do zbliżających się walentynek i dnia kobiet, by uhonorować wszystkie panie – wyjaśnił wiceprezes Towarzystwa Jan Broszkowski.

Podczas uroczystego jubileuszu promowano też najnowszy tomik poezji Leszka Grochulskiego, wspólnie czytano wiersze, a każdy z gości mógł liczyć na autograf autora. Całości imprezy dopełnił słodki poczęstunek w postaci smacznych pączków.

Galeria