Trwa nabór zgłoszeń do projektu muzycznego „Rockowanie”

20 sierpnia 2018


Jeszcze tylko do końca sierpnia można przesyłać zgłoszenia do projektu muzycznego „Rockowanie. Muzyczny dialog pokoleń”.

I etap – zgłoszenia do 31.08.2018  r., informacje o zespole przyjmowane będą drogą pocztową oraz w formie elektronicznej.

II etap – udział w warsztatach lokalnych możliwy dla łącznie ok. 45 zespołów. Warsztaty odbędą się we wrześniu 2018 w Łodzi, Radomsku, Wieluniu, Skierniewicach, Bełchatowie oraz Tomaszowie Mazowieckim.
Warsztaty lokalne ukierunkowane będą na podniesienie wiedzy i umiejętności w zakresie technik gry na instrumencie, podstaw pracy z warsztatem wokalnym związanym zarówno z interpretacją tekstu, jak i wstępem do emisji głosu.
Warsztaty lokalne poprowadzą:
1) Konrad Jeremus – gitara
2) Justyna Panfilewicz – wokal
3) Tomasz Zieliński – gitara basowa (Hania Stach, Margaret)
4) Przemysław Kuczyński – perkusja (Krzysztof Ścierański Quartet, Edyta Górniak)

III etap – udział w warsztatach mistrzowskich w Łodzi możliwy dla 12 zakwalifikowanych zespołów, gdzie pod okiem trenerów muzycznych, będą przygotowywały własną interpretacje 2 kompozycji Roberta Brylewskiego (wybranych z przygotowanej wcześniej listy).
Warsztaty mistrzowskie – będą obejmowały 3 zagadnienia:
a. Muzyczne – wokalne, instrumentalne, problematyka nagrań studyjnych – kurs pracy zarówno indywidualnej jak i zespołowej, poruszającej problematykę związaną z optymalizacją brzmienia zarówno w sferze wykonawstwa koncertowego jak i pracy studyjnej.
b. Relacje Artyści – Dziennikarze – będą podejmowały tematykę współpracy zespołów, muzyków, wokalistów zarówno z mediami na płaszczyźnie relacji współpracy jak i wszelakich form promowania własnej twórczości z rozgłośniami radiowymi, ośrodkami telewizyjnymi.
c. Producenckie to warsztaty, które będą poruszały problematykę, z którą boryka się dzisiaj duża ilość młodych dobrze rokujących zespołów, jak zrobić żeby ich twórczość stała się rozpoznawalna, jednocześnie nie będąc kopią znanych wykonawców.

IV etap – Konkurs finałowy uczestników warsztatów mistrzowskich, podczas którego zespoły zaprezentują 2 utwory Roberta Brylewskiego odbędzie się 30 września 2018r. w Łódzkim Domu Kultury, ul. Traugutta 18, 90-113 Łódź

Informacje dotyczące organizacji projektu muzycznego – „Rockowanie. Muzyczny dialog pokoleń” można uzyskać telefonicznie lub mailowo:
Michał Karkusiński, tel. 605 048 595, rockowanie@ldk.lodz.pl
Sandra Frątczak, tel. 504 941 503, s.fratczak@ldk.lodz.pl

Do pobrania: karta-zgloszenia-rockowanie
Do pobrania: regulamin-rockowanie