Twórcy najpiękniejszych Laleczek Poleczek nagrodzeni

29 kwietnia 2018


Dziś przed południem w Miejskim Domu Kultury w Radomsku odbyło się wręczenie nagród w konkursie na Laleczkę Poleczkę. Konkurs odbył się w ramach Miejskich Obchodów 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Konkurs zorganizował Wolontariat Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 we współpracy z Fundacją Promień Radości.

Celem konkursu było m.in. przybliżenie i propagowanie kultury, tradycji i folkloru naszego kraju, pobudzenie aktywności twórczej uczestników oraz pomoc niepełnosprawnej radomszczańskiej artystce - Justynie Ciupińskiej.

Ponadto spośród nagrodzonych pierwszymi miejscami lalek w drodze głosowania internetowego zostanie wybrana maskotka  Miejskich Obchodów 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Na konkurs wpłynęło 170 prac z 16 placówek oświatowych z Radomska, powiatu radomszczańskiego oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej. Jury w składzie: Justyna Ciupińska – malarka, Alina Wilkoszewska – pracownik Muzeum Regionalnego oraz Magdalena Sobczyk – wolontariusz Fundacji Promień Radości oceniając prace wzięło pod uwagę m.in. zgodność pracy z tematem i oryginalność wykonania.

Wyniki:

Grupa wiekowa dzieci do lat 10 (60 laleczek)

I miejsce – Oliwier Guziana

II miejsce – Judyta Jagusztyn

III miejsce – Zuzanna Lesińska

Wyróżnienia otrzymali: Marcel Patalan, Anna Gaik i Szymon Knychalski

Grupa wiekowa 11 – 16 lat (98 laleczek)

I miejsce – Nikola Burzyńska

II miejsce – Joanna Hebda

II miejsce – Zuzanna Karasek

Wyróżnienia otrzymali: Oliwia Olbrych, Tomasz Kozar i Adrian Dominiak

Grupa wiekowa powyżej 16 lat (12 laleczek)

I miejsce – Zuzanna Szymczykiewicz

II miejsce – Aneta Nowicka

Lalki zostały przekazane na cel charytatywny. Można było je nabyć dziś po rozstrzygnięciu konkursu. Sprzedaż będzie prowadzona także w PSP 7 do 31 maja.

Galeria