Uczcijmy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości - program miejskich obchodów

2 listopada 2018


Drodzy radomszczanie!
 
Zapraszamy na „Urodziny Niepodległej”. Cieszmy się z pięknego święta. Bo jesteśmy szczęściarzami, że uczestniczymy w tak niezwykłym historycznym wydarzeniu.
 
W Radomsku sercem obchodów będzie plac 3 Maja. W niedzielę zapraszamy tam już o godz. 12.00. Spotkajmy się i zaśpiewajmy RAZEM hymn. Bo Niepodległa jest dla wszystkich! Nad tym, by wyszło pięknie czuwać będzie pani Ania Spychało i jej chórzyści z Publicznej Szkoły Podstawowej  nr 2. To chyba wystarczająca rekomendacja, że będzie profesjonalnie i fachowo.  A później wspólnie z młodymi wokalistami zaśpiewajmy jeszcze znane polskie pieśni i piosenki. To będzie taka nasza muzyczna podróż w czasie. Po koncercie zostańcie z nami dłużej i nie uciekajcie na obiad do domu. Będzie na was czekać gorrrąca niespodzianka.
 
Później uroczystości przeniosą się pod tablicę poświęconą marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu na ratuszu. Weźmie w niej udział oprócz władz miasta i oficjalnych delegacji Kompania Honorowa 25. Brygady Kawalerii Powietrznej. Następnie uroczysta msza św. w intencji Ojczyzny odprawiona w kolegiacie pw. św. Lamberta.
 
A po południu….Zapraszamy wszystkich na tort! Bo to przecież urodziny. Świeczek nie planujemy, ale będzie słodko i smacznie. No i prawdziwa wisienka na urodzinowym torcie. O godz. 17.00  na placu 3 Maja „Niepodległa na rockowo”. Koncert, nad którym unosić się będzie duch wielkich polskich artystów. Z ich utworami zmierzą się młodzi, zdolni ludzie. BĘDZIE BARDZO PO POLSKU!!! Posłuchamy piosenek  Obywatela G.C. Chłopców z Placu Broni, Kultu, Republiki, Czesława Niemena, Brygady Kryzys i wielu innych. Na scenie radomszczanie: zespół COLDLIGHT, Pola Chobot&Adam Baran i przyjaciele. Koncert poprowadzi Robert Ciszewski, aktor, który swoje pierwsze sceniczne kroki stawiał właśnie w Radomsku, a dziś podbija Kraków.   

DO ZOBACZENIA!
 
Bogaty program miejskich obchodów przewiduje m.in. wystawy, koncerty, zawody, warsztaty oraz spotkania. Główne uroczystości odbywające się 11 listopada rozpocznie Uroczysta Sesja Rady Miejskiej w urzędzie miasta.

Szczegółowy program do pobrania tutaj.

11 LISTOPADA - program
Godz. 10.00  Uuroczysta Sesja Rady Miejskiej w Urzędzie Miasta Radomska, s. 104
Godz. 12.00  Urodziny Niepodległej na Placu 3-go Maja, wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych
- defilada w strojach historycznych ulicami miasta Szwadronu Kawalerii kultywującego tradycję 11. Pułku Ułanów
- pokaz Stowarzyszenia Sympatyków Pojazdów Militarnych ROTA
Uroczystości główne z udziałem Kompanii Honorowej 25. Brygady Kawalerii Powietrznej
Godz. 13.30  Hymn Miasta na trąbce z wieży ratuszowej (Muzeum Regionalne)
- uroczystości pod tablicą upamiętniającą marszałka Józefa Piłsudskiego umieszczoną na elewacji Muzeum Regionalnego
- NIEPODLEGŁOŚCIOWY APEL PAMIĘCI
- składanie wiązanek kwiatów

Godz. 15.00  Uroczysta msza św. w Kolegiacie pw. św. Lamberta
Godz. 16.45  Urodzinowy tort na Placu 3- go Maja
Godz. 17.00  „Niepodległa na rockowo” - koncert na Placu 3-go Maja
Godz. 18.00  Koncert Zespołu Pieśni i Tańca Łódź - MDK
Godz.19.00  Koncert Orkiestry Dętej Gminy Żytno w Miejskim Domu Kultury