Uczcili 20-lecie Powiatu Radomszczańskiego

11 października 2018


Dziś przypada 20. rocznica wyborów do Rady Powiatu Radomszczańskiego I Kadencji. Z tej okazji w Miejskim Domu Kultury została zwołana uroczysta sesja Rady Powiatu, w której uczestniczyli posłowie na sejm RP, władze powiatu, władze miasta, radni powiatowi wszystkich 5 kadencji oraz zaproszeni goście. Uroczystość była także okazją uczczenia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Dzisiejsza uroczystość pozwoliła na dokonanie podsumowania dotychczasowych działań oraz efektów 20-letniej pracy na rzecz rozwoju powiatu radomszczańskiego. Była to również okazja do podziękowania wszystkim samorządowcom – byłym i obecnym radnym powiatowym, członkom Zarządu Powiatu, a także pracownikom Starostwa Powiatowego, za trud i zaangażowanie w działaniu na rzecz mieszkańców 14 gmin położonych na terenie powiatu radomszczańskiego.

Z okazji Jubileuszu radnym, którzy przez ostatnie 20 lat zasiadali w Radzie Powiatu oraz wieloletnim pracownikom starostwa wręczono okolicznościowe Medale 20-lecia Powiatu Radomszczańskiego, których rewers przypomina o 100-leciu odzyskania przez Polskę niepodległości.

W części artystycznej wystąpił chór Złocisty Promień.