Uczniowie PG nr 4 Mistrzami Polski w Scrabble

14 czerwca 2016


3 czerwca 2016 r. w Kutnie odbyły się XIV Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w Scrabble.120 zawodników ze szkół z terenu całej Polski zmierzyło się w trzech kategoriach szkolnych. Mistrzami Polski w kategorii szkół gimnazjalnych zostali Szymon Rudawski i Dominik Iskrzyński z klasy III a Publicznego Gimnazjum nr 4 w Radomsku.

Sędzia Polskiej Federacji Scrabble, p. Maciej Śliwa niestrudzenie sumował wyniki graczy i rozstawiał kolejne pięć rund rozgrywek, żeby spośród 44 zgłoszonych szkół wyłonić MISTRZÓW POLSKI. Mistrzami Polski w kategorii szkół gimnazjalnych zostali Szymon Rudawski i Dominik Iskrzyński z klasy III a Publicznego Gimnazjum nr 4 w Radomsku. Szkołę reprezentowały również uczennice Ewelina Łoś i Karolina Sobańska, które zajęły 11 miejsce. Do Kutna zjechali bardzo dobrzy, doświadczeni gracze, ale także turniejowi debiutanci. Zwycięzcy otrzymali medale, statuetki Prezydenta Miasta Kutno oraz cenne nagrody rzeczowe od Programu Scrabble w szkole. Dla wszystkich, zawodników i opiekunów były pamiątkowe gadżety scrabblowe od Programu Scrabble w szkole i kutnowskie upominki okolicznościowe. Mistrzom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

- Nasi mistrzowie chętnie dzielą się swoją wiedzą z młodszymi koleżankami i kolegami, przeprowadzając  dla nich lekcje  pokazowe i zachęcają do zapisywania się do szkolnych kół scrabble - podkresla dyrektor szkoły Ewa Krysiak-Ciszewska.