Ulica Reymonta zamknięta na czas remontu

17 maja 2019


W związku z rozpoczęciem inwestycji ulica Reymonta została zamknięta na odcinku od ul. Narutowicza do ul. Żeromskiego. Warunkowo zamknięta jest też ul. Żeromskiego. Prace budowlane rozpoczną się w poniedziałek 20 maja.

Dojazd do posesji znajdujących się na odcinku przebudowywanym odcinku ulicy Reymonta będzie możliwy wyłącznie od strony Placu 3 Maja (obok poczty) oraz od strony alei Jana Pawła II. Aby nie stwarzać zagrożenia bezpieczeństwa na skrzyżowaniu zamknięto również wlot od strony ulicy Narutowicza.

Ulica Żeromskiego zostaje warunkowo wyłączona z ruchu drogowego, co oznacza, że po ulicy poruszać mogą się tylko mieszkańcy przylegających posesji, pojazdy zaopatrzenia oraz taksówki.

Do poczty można dojechać od strony ulicy Piłsudskiego, jednak należy mieć na uwadze, że na samej ulicy, mimo zamknięcia ul. Reymonta, obowiązywać będzie zakaz postoju.

Przypominamy, że podczas trwania przebudowy zmieniono rozkład jazdy miejskich autobusów, z którym można zapoznać się w tym miejscu.

Całkowity koszt przebudowy ulicy Reymonta wynosi 5 355 135,26 zł. W zakres inwestycji wchodzi zwężenie jezdni do szerokości 4 metrów oraz przebudowa obustronna chodników z płyt granitowych o antypoślizgowej powierzchni. Wzdłuż jezdni po stronie południowej (przy budynku poczty) zachowana będzie  zatoka postojowa dla samochodów osobowych. Po stronie północnej nowy, szeroki chodnik, który będzie dostosowywany do zmiennych  potrzeb mieszkańców, np. jako miejsce pod sezonowe ogródki gastronomiczne, miejsce do organizacji happeningów czy zajęć dydaktycznych. Po obu stronach drogi nasadzony zostanie szpaler drzew, a w okolicy Domu Rzemiosła powstanie otoczony zielenią zakątek rekreacyjny z Ławeczką Reymonta. Będzie też nowe, wysokie oświetlenie ledowe.