Uroczyście w PSP nr 10

13 października 2016


To był wyjątkowy dzień dla społeczności szkolnej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 10 w Radomsku. Dziś 14 pierwszoklasistów złożyło ślubowanie i stało się pełnoprawnymi uczniami.

Najmłodsi uczniowie szkoły rozpoczęli uroczystość prezentując krótki program słowno-muzyczny na temat tego, jak dobrze jest uczyć się w szkole i o tym, że aby być dobrym uczniem trzeba posiadać pewne cechy, jak pracowitość, wytrwałość, a także mądrość. Te wszystkie cechy dzieci otrzymały w podarunku od pszczoły, mrówki i sowy.

Kluczowym wydarzeniem uroczystości było złożenie przez uczniów pierwszych klas w obecności władz miasta, pedagogów i rodziców ślubowania. Pasowania na uczniów szkoły dokonał prezydent Radomska Jarosław Ferenc.

Dzisiejsza uroczystość była także okazją do podziękowania i złożenia życzeń nauczycielom oraz wszystkim pracownikom szkoły z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Prezydent Jarosław Ferenc składając życzenia nauczycielom i pracownikom szkoły podkreślał, że dzięki ich wytrwałej pracy i poświęceniu dla dobra dzieci, w dorosłym życiu staną się one wartościowymi ludźmi i dobrymi obywatelami.