Uroczyste wręczenie zezwoleń na rozpoczęcie działalności w ŁSSE

5 grudnia 2017


W poniedziałkowe popołudnie w siedzibie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej wręczono jedenaście zezwoleń na działalność w strefie, cztery z nich wydano przedsiębiorcom prowadzącym działalność w radomszczańskiej podstrefie ŁSSE.

Uroczystego wręczenia zezwoleń dokonali przedstawiciele Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, władzy parlamentarnej oraz samorządowej. Wśród nich znalazł się przedstawiciel Radomska, wiceprezydent Jacek Belka.

Dzięki wydanym zezwoleniom działalność w radomszczańskiej strefie rozpocznie firma ONTEX, będąca piątym pod względem wielkości producentem materiałów higienicznych na świecie. Na działce o powierzchni 11 ha powstanie zakład, w którym w pierwszym etapie zatrudnienie znajdzie minimum 170 osób.

W radomszczańskiej podstrefie zakład wybuduje też firma RCO, lokalny podmiot gospodarczy, który zajmuje się sprzedażą i produkcją frontów meblowych. Firma wybuduje nowoczesny, automatyczny zakład. Produkowane wyroby trafią nie tylko do lokalnych wytwórców mebli, ale też poza granice Radomska i na eksport. Kolejne zezwolenie trafiło do firmy Novesto, również zajmującej się produkcją frontów meblowych.

Zezwolenie na rozszerzenie działalności otrzymała natomiast firma Aquila, która rozbuduje istniejący zakład produkcji tektury falistej i opakowań.