Uwaga! IMGW ostrzega przed silnymi wiatrami

5 października 2017


W związku z wydaniem przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzeżenia meteorologicznego nr 55 prognozującego wystąpienie na terenie województwa łódzkiego w dniu dzisiejszym w godzinach 17:00-24.00 silnego wiatru o średniej prędkości ok. 50 km/h oraz porywach nawet do 130 km/h odbyło się posiedzenie Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Miejski Zespół Zarządzani Kryzysowego zaleca przygotować się na możliwe czasowe ograniczenia w dostawach energii elektrycznej, zabezpieczyć mienie, które w wyniku działania żywiołu mogłoby zostać zniszczone, porwane przez wiatr oraz mogłoby stwarzać wtórne niebezpieczeństwo.

W razie wystąpienia awarii lub zagrożenia prosimy o kontakt z wydziałem Bezpieczeństwa i Porządku Urzędu Miasta Radomska pod numerem alarmowym 44 681 00 00. Pracownicy wydziału pełnić będą stały dyżur zarówno podczas prognozowanego zagrożenia, jak i po jego zakończeniu.

Miejski Zespół Zarządzania Kryzysowego poinformował odpowiednie instytucje i służby o możliwości wystąpienia zagrożenia, celem przygotowania do sprawnego reagowania w przypadku wystąpienia zdarzeń zagrażających zdrowiu i życiu ludzi, a także powodujących straty w mieniu.