VI edycja Biegu na Orientację zakończona

1 października 2018


Za nami VI edycja Biegu na Orientację pod hasłem STOP UZALEŻNIENIOM. Wzorem lat ubiegłych imprezie towarzyszyło wiele atrakcji o charakterze rozrywkowym i edukacyjnym.

Bieg na orientację na dystansie 7 i 10 kilometrów w lasach w okolicach Podświerku, zajęcia warsztatowe z zakresu profilaktyki uzależnień, quiz, warsztaty z zakresu terenoznawstwa, zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, niepodległościowy escape room, strzelanie z łuków, pokaz ratownictwa medycznego w wykonaniu straży pożarnej z KPSP w Radomsku, wspólne grillowanie, gidelska grochówka, świetne nagrody (także pocieszenia), wspaniali uczestnicy i opiekunowie, pamiątkowe medale dla wszystkich. Mniej więcej tak, w telegraficznym skrócie można wymienić atrakcje w trakcie dwóch etapów VI edycji Biegu na Orientację. W tym roku pod hasłem STOP UZALEŻNIENIOM.

Interdyscyplinarne przedsięwzięcie wsparło kilkanaście instytucji i sponsorów, projekt profilaktyczny współfinansowany był między innymi z budżetu Miasta Radomska. Do udziału w przedsięwzięciu zgłosiło się osiem radomszczańskich szkół podstawowych oraz pięć radomszczańskich szkół ponadgimnazjalnych, które wytypowały trzyosobowe drużyny koedukacyjne. Jeden patrol na szkołę. Inicjatywa organizowana jest od lat przez I Liceum Ogólnokształcące im. Feliksa Fabianiego w Radomsku oraz Lasy Państwowe – Nadleśnictwo Radomsko. Osobami odpowiedzialnymi za realizację Biegu na Orientację są nauczyciele Bożena Ujma i Tomasz Wojtasik z I LO oraz Łukasz Praszczyk i Izabela Randak z Nadleśnictwa Radomsko. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objął m.in.prezydent Radomska Jarosław Ferenc. 

Z sukcesem bieg ukończyły następujące drużyny:

W kategorii szkoły podstawowe:

I miejsce zajęła drużyna z PSP nr 7 w Radomsku, w składzie: Wiktoria Bełzo, Martyna Chojnacka, Bartłomiej Chudek

II miejsce zajęła drużyna z PSP nr 3 w Radomsku, w składzie: Zuzanna Gonera, Dawid Stępień, Igor Mielczarek

III miejsce zajęła drużyna z PSP nr 2 w Radomsku, w składzie: Aleksandra Wideryńska, Olga Stępień, Dawid Ciesielski

 

W kategorii szkoły ponadgimnazjalne:

I miejsce zajęła drużyna z I LO w Radomsku, w składzie: Marta Pluta, Michał Ziemba, Jakub Iskrzyński

II miejsce zajęła drużyna z II LO w Radomsku, w składzie: Bazyli Plewiński, Wioletta Bartodziej, Tomasz Bracki

III miejsce zajęła drużyna z ZSEE w Radomsku, w składzie: Adam Dobrowolski, Jakub Zieliński, Sandra Piętkiewicz