W nagrodę do Brukseli

19 października 2017


W dniach od 8-12 października 2017 r. uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Radomsku Weronika Zarębska wraz z opiekunem Dorotą Wędzonka uczestniczyła w wycieczce do Brukseli.

Wyjazd studyjny to nagroda specjalna w V edycji Konkursu Plastycznego „Europejska Bombka”, który zorganizowało łódzkie biuro europosła Jacka Saryusz-Wolskiego. Weronika Zarębska w swojej pracy „Zimowa podróż po Europie” ukazała najcenniejsze zabytki krajów Unii Europejskiej. Teraz miała okazję zobaczyć choć część na własne oczy.

Nagrodzone radomszczanki uczestniczyły w spotkaniu z europosłem Jackiem Saryusz- Wolskim, zwiedziły Parlament Europejski, odwiedziły Parlamentarium i  Dom Historii Europejskiej. Drugi dzień przeznaczony był na zwiedzanie Brukseli: Stare Miasto, Katedra św. Michała, w której odbywają się główne uroczystości państwowe i wydarzenia artystyczne, ulica Czekoladowa – to tylko kilka miejsc godnych polecenia, które Weronika z p. Dorotą obejrzały. Całej podróży towarzyszyła wielka ciekawość oraz poczucie wyróżnienia, iż to właśnie radomszczanki tam pojechały.

Info:PSP 4

Galeria