Warsztaty artystyczne w muzeum

23 stycznia 2017


Działania kulturalno – edukacyjne w ramach akcji „FERIE W MUZEUM”, w ubiegły wtorek rozpoczęły się od zwiedzania stałej „świeżo” po modernizacji wystawy historycznej „Z dziejów miasta Radomska”.

Uczestnicy wysłuchali histori o Radomsku, zobaczyli eksponaty, a przede wszystkim zwrócili uwagę na „pieczęcie miejskie”, które stanowiły inspiracje do wykonania własnych podczas zajęć warsztatowych. Warsztaty ph. „Historia w glinie” pod kierunkiem Jakuba Lesińskiego odbyły się w Galerii Muzeum. Dzieci wykonały własne „pieczęcie” z gliny wykazując się ogromną pomysłowością oraz kreatywnością. Kolejne propozycje związane były z tematyką filmową.

W dniu 18 stycznia uczestnicy zajęć obejrzeli kolejne wystawy w muzeum, a następnie udali się do „Kina za Rogiem” na projekcję filmu „Królowa Śniegu cz. I”.

Trzeci dzień warsztatów – 19 stycznia został poświęcony tworzeniu prac plastycznych pod kierunkiem Igi Borowieckiej-Grzywacz na Międzynarodowy Konkurs dla Dzieci i Młodzieży „Moja Przygoda w Muzeum”. Dzieci miały za zadanie wykonać pracę z zakresu sztuk wizualnych związanych tematycznie z wybranym eksponatem lub zespołem eksponatów, oddać nastrój i atmosferę towarzyszącą zwiedzaniu ekspozycji.

Galeria