Weekend z sukcesami RAP Radomsko

10 lutego 2020


Zawodnicy RAP Radomsko mieli bardzo pracowity i udany weekend. Grali m.in. na turniejach w Moszczenicy, Skierniewicach i Krakowie.

Mistrzem okręgu piotrkowskiego została drużyna z rocznika 2008 RAP Radomsko, która zwyciężyła w Memoriale im. Romana Kaźmierczaka w Moszczenicy. Ten prestiżowy turniej organizowany jest przez Łódzki ZPN od kilku lat. Wzięło w nim udział 8 najlepszych zespołów rocznika 2008 okręgu piotrkowskiego, które rywalizowały ze sobą w formule ,,każdy z każdym".

RAP Radomsko pomimo problemów na początku rozgrywek, do ostatniego meczu walczył o zwycięstwo w całym turnieju. W ostatnim meczu chłopcy z RAP Radomsko mierzyli się z zespołem Lechia Tomaszów Mazowiecki. Tylko zwycięstwo w tym spotkaniu dawało I miejsce.

Drużyna trenera Walaszczyka stanęła na wysokości zadania, pewnie zwyciężając 3-0, sięgając po końcowy sukces. Najlepszym strzelcem całego turnieju został Tomasz Kowalczyk.

Wyniki gier:
RAP Radomsko - Ceramika Opoczno 0-1
RAP Radomsko - GKS Bełchatów 2-0
RAP Radomsko - Stał Niewiadów 4-0
RAP Radomsko - Włókniarz Moszczenica 3-1
RAP Radomsko - GUKS Gorzkowice 1-1
RAP Radomsko - Świt Kamieńsk 1-0
RAP Radomsko - Lechia Tomaszów Mazowiecki 3-0

RAP Radomsko reprezentowali:
Piotr Olczyk, Jarosław Kłak, Wojciech Bogacz, Kacper Olszewski, Julian Struzik, Piotr Prokop, Aleksy Łuszczyn, Tomasz Kowalczyk, Maciej Kłodos, Filip Karski, Ksawery Sulmiński i Maciej Bauer.


III miejsce w turnieju w Skierniewicach zajęli chłopcy z rocznika 2011

Podopieczni trenera Marka Woźniaka rozegrali trudny i wymagający turniej "Widok CUP", w którym 10 drużyn grało "każdy z każdym".

Wyniki gier:
RAP - Stoczniowiec Płock 1-0
RAP - Widok Skierniewice 3-1
RAP - Lechia Tomaszów 3-0
RAP - Wisła Płock 1-1
RAP - SP Chałaśkiewicz 0-5
RAP - Zjednoczeni Stryków 5-1
RAP - Unia Skierniewice 5-1
RAP - Młode Wilki Rogolin 4-0
RAP - SP Chałaśkiewicz II 0-0


W Krakowie w turnieju "Bielik CUP" uczestniczyła drużyna z rocznika 2009

Po dwóch dniach zmagań, RAP zajął 4 miejsce w tzw. Lidze Europy, a w ostatecznej klasyfikacji 12 miejsce. Zespół trenera Sebastiana Smolarka rozegrał wiele meczów ze świetnymi drużynami. Po pierwszym dniu turnieju młodzi piłkarze RAP Radomsko byli o włos od awansu do fazy medalowej. W grupie rozgrywkowej RAP zajął 5 miejsce.

Wyniki sobotnie:
RAP Radomsko- Juventus II Warszawa 0-0
RAP Radomsko - MUKS Halny Kamienica 1-1
RAP Radomsko - KS Zakopane 1-1
RAP Radomsko - Karpaty Krosno 1-2
RAP Radomsko - AKS SMS Łódź 0-1
RAP Radomsko - Wisła Kraków 0-4
RAP Radomsko - Champion Ternopil (Ukraina) 1-0
RAP Radomsko - AP Pcimianka 2-1

W niedzielnych meczach, RAP Radomsko grał już lepiej, na co wpływ zapewne miała możliwość zwiedzenia Krakowa z Zamkiem Królewskim i Smokiem Wawelskim na czele.

Wyniki niedzielne:
RAP Radomsko - Champion Ternopil 1-2
RAP Radomsko - Juventus III Warszawa 3-0
RAP Radomsko - Ruły United 2-1
RAP Radomsko - Juventus II Warszawa 3-0
RAP Radomsko - AP Pcimianka 0-1
RAP Radomsko - Juventus I Warszawa 3-0
RAP Radomsko - MSP Bochnia 0-0
RAP Radomsko - MUKS Halny Kamienica 2-2


Piłkarska Zima z JYSK

W niedzielę w hali miejskiej przy ul. Św. Jadwigi Królowej odbył się finał cyklu „Piłkarskiej Zimy z JYSK". W całym cyklu organizowanym przez RAP Radomsko, składającym się z 7 turniejów,  grało 300 dzieci z wielu klubów województwa łódzkiego i śląskiego.

W finałowym turnieju wzięło udział 6 drużyn: UKS Gmina Kłomnice, Czartoria Ręczno, Pilica Tomaszów Mazowiecki, dwa zespoły RAP Radomsko oraz dziewczęta z RAP GIRLS Radomsko.

Cechą charakterystyczną turnieju jest brak klasyfikacji. Każdy uczestnik turnieju jest zwycięzcą. Wyniki nie są notowane.

Żródło: RAP Radomsko