Wernisaż wystawy Grzegorza Ojrzyńskiego

27 lutego 2020


Muzeum Regionalne im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Grzegorza Ojrzyńskiego „ŚWIATŁO”, który odbędzie się 6 marca o godzinie 18.00 w Galerii Muzeum Regionalnego.

Fotografia to jeden ze sposobów utrwalania, zapisywania obrazów, uczuć i emocji. Narzędziem do zapisywania obrazu może być aparat fotograficzny. Jednak samo narzędzie to nie wszystko. Dopiero w rękach kogoś, kto potrafi posługiwać się tym narzędziem nabiera ono wartości i przydatności. Na nic jednak zdałoby się najlepsze narzędzie w najzdolniejszych rękach gdyby nie światło. To właśnie światło powoduje, że widzimy, dostrzegamy to co jest przed nami, co nas zachwyca, co chcielibyśmy zapisać, zatrzymać, utrwalić i pokazać innym. Są to często niepowtarzalne chwile, momenty i sceny, które światło nasycając swoimi promieniami maluje tworząc rozmaite obrazy.

Grzegorz Ojrzyński - urodził się i mieszka w Radomsku. Dzieciństwo i młodzieńcze lata spędził w Pławnie. Przygodę z fotografią analogową rozpoczął w 1978 r. Wiedzę i doświadczenie zdobywał samodzielnie inspirowany ciekawością i potrzebą poznawczą. Nadal nie przestaje w poszukiwaniu doświadczeń i poszerzaniu wiedzy. Pierwsze własnoręcznie wykonane i wywołane zdjęcia czarno-białe wykonał w 1979 r., a pierwsze odbitki kolorowe w 1981 r. Fotografia cyfrowa zainteresował się w 2005 r. po nabyciu pierwszego aparatu cyfrowego.

W 2009 r. rozpoczął etap uczestnictwa w plenerach fotograficznych i spotkaniach, nawiązywania kontaktów ze środowiskami i stowarzyszeniami fotograficznymi oraz prezentowania swoich fotografii na wystawach.

Laureat wielu wyróżnień i nagród w konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych. Fotografie autorstwa Grzegorza Ojrzyńskiego były prezentowane na licznych wystawach zbiorowych i kilku indywidualnych m.in. w: Radomsku, Rużomberku (Słowacja), Jablunkovie (Czechy), Kleszczowie, Częstochowie, Bydgoszczy, Bytomiu, Sosnowcu, Katowicach, Toruniu, Czechowicach-Dziedzicach, Piotrkowie Trybunalskim, Gliwicach, Grudziądzu, Bochni, Lanckoronie, Jeleniej Górze, Karpaczu, Krościenku n/Dunajcem, Kroczycach, Janowie, Bełchatowie .