Weronika Mazur wicemistrzynią Europy

14 października 2017


Weronika Mazur wicemistrzynią Europy. Zawodniczka Akademii Karate Kyokushin Radomsko srebro wywalczyła w kategorii „kata” podczas Mistrzostw Europy Karate Kyokushin Open w Świnoujściu. Gratulujemy

 13 i 14 października 2017 roku w Świnoujściu odbyły się 31. Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin z udziałem 412 zawodników z 24 krajów, walczących w 37 kategoriach wagowych kumite i kata: seniorów, juniorów, juniorów młodszych i młodzików.

Reprezentantka Polski Weronika Mazur z Akademii Karate Kyokushin w Radomsku wywalczyła srebrny medal i zdobyła tytuł wicemistrzyni Europy w kategorii kata dziewcząt 14-15 lat. Polska drużynowo zajęła drugie miejsce.

-Jesteśmy ogromnie dumni ze zdobycia medalu dla Reprezentacji Polski i tak udanego występu radomszczanki w turnieju wysokiej rangi – mówi Jarosław Długołęcki, trener AKK w Radomsku, który zdał egzamin teoretyczny i praktyczny, uzyskując podczas mistrzostw uprawnienia sędziego międzynarodowego.

W oficjalnym wystąpieniu bardzo pochlebnie poziom zawodów i organizację mistrzostw ocenił Antonio Pinero z Hiszpanii, prezydent Europejskiej Organizacji Kyokushin Antonio Pinero z Hiszpanii: - Mistrzostwa doskonałe pod względem organizacyjnym. Zakwaterowanie, wyżywienie w hotelu Radisson Blu. Pokazy karate, sesja fotograficzna na plaży, sprawny transport do hali sportowej w Ahlbeck (Niemcy). Oprawa zawodów, gościnność i atmosfera przejdą do historii jako „Małe Mistrzostwa Świata”.

Zdjęcia udostępnione przez trenera Jarosława Długołęckiego

Galeria