Weronika Mazur zdobywa brąz na mistrzostwach w Japonii

9 marca 2020


Reprezentacja Polski Karate Kyokushin KWF, w której skład wchodzi radomszczanka Weronika Mazur reprezentująca Sieradzki Klub Karate Kyokushinkai,  udała się do Japonii na Puchar Świata. Był to bardzo trudny sprawdzian dla kadrowiczów. Podołali jednak wyzwaniu, przywożąc z kraju kwitnącej wiśni ważne trofea.

1 marca w Tokio odbyło się 7th Grand Prix KWF organizowane przez shinan Noriyuki Tanaka, przewodniczącego Karete Kyokushinkaj KWF w Japonii. Do turnieju zgłosiło się 772 zawodników i zawodniczek z całego świata. Poza zawodnikami z Japonii (z wszystkich konfederacji) wystąpiły reprezentacje takich krajów: Australia, Białoruś, Bułgaria, Chile, Estonia, Holandia, Irak, Kazachstan, Korea, Nepal, Norwegia,  Pakistan, Rosja, Szwajcaria, Polska i wiele innych.

Nasz kraj reprezentowali: Weronika Mazur - Sieradzki Klub Karate Kyokushinkai, Dominik Janczak oraz Nina Janczak – Klub Karate Kyokushin Tensho Czerwionka-Leszczyny pod przewodnictwem shihan Andrzeja Drewniaka. W skład drużyny wchodzili także: sensei Piotr Janczak pełniący funkcję sędziego podczas zawodów, sensei Anna Janczak i Grzegorz Mazur sprawujący opiekę nad zawodnikami podczas turnieju oraz senpai Anetta Mazur - opiekun medyczny zespołu.

Zawodnicy stoczyli pasjonujące i bardzo zacięte walki, osiągając wielki sukces. Senpai Weronika Mazur zajęła 3 miejsce w kumite w kategorii juniorek, senpai Dominik Janczak również 3 miejsce w kumite w kategorii juniorów, a Nina Janczak uplasowała się  na miejscu 9 w swojej kategorii. Tym bardziej cieszy fakt, że dawno już juniorzy z polskiej reprezentacji nie stawali na podium w Japonii.

Turniej w Tokyo należy do jednych z najtrudniejszych na świecie, nie tylko ze względu na poziom wyszkolenia zawodników i ich ilość, ale również biorąc pod uwagę samo miejsce, w którym to wydarzenie się odbywa. Nasi reprezentanci mieli okazję sprawdzić jeden z ośrodków (halę, na której odbywał się turniej), który będzie jedną z aren goszczących zawodników i zawodniczki z całego świata podczas zbliżającej się Letniej Olimpiady  2020 w Tokyo.

Swoim osiągnięciem Weronika potwierdziła po raz kolejny przynależność do światowej czołówki zawodników kyokushin. Może poszczycić się również Mistrzowską Międzynarodową Klasą Sportową Polskiego Związku Karate.

Reprezentacja cieszyła się dużym zainteresowaniem telewizji japońskiej (TV Tokio). Już na lotnisku przeprowadziła z naszą drużyną wywiad dotyczący przygotowań do pucharu świata, jak również w samym dniu turnieju przybyła na hale, aby udokumentować zmagania zawodników. Praca kadrowiczów została więc doceniona nie tylko przez sędziów turnieju, ale również przez japońskie media, co dodatkowo podkreśla mocną pozycję polskich karateków na arenie międzynarodowej.

Galeria