Wielkie granie w pomaganie z WOŚP w Radomsku

11 stycznia 2018


Już 14 stycznia w całej Polsce po raz 26. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Celem tegorocznej zbiórki będzie pozyskanie środków dla wyrównania szans w leczeniu noworodków.

Radomszczański sztab działający przy Miejskim Domu Kultury w Radomsku zarejestrował 224 wolontariuszy, którzy będą kwestować na ulicach miasta oraz powiatu. Akcja rozpocznie się o godzinie 10.30 porankiem teatralnym, podczas którego dzieci z Publicznego Przedszkola nr 5 w Radomsku zaprezentują spektakl pod tytułem „Szewczyk Dratewka", a Dziecięca Grupa Teatralna „Skandalek” z Miejskiego Domu Kultury w Radomsku etiudę „A to feler westchnął seler”. O godz. 11.00 w Parku Świętojańskim rozpocznie się akcja pod hasłem „Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy”.

Następnie o godzinie 16.00 w Miejskim Domu Kultury rozpocznie się Koncert Finałowy z udziałem zespołów artystycznych MDK, laureatów Ogólnopolskiego Harcerskiego Festiwalu Artystycznego OPAL, Radomszczańskiej Kapeli Podwórkowej oraz zespołu HELOU. W trakcie koncertu odbędzie się licytacja gadżetów WOŚP oraz przedmiotów ofiarowanych przez instytucje i indywidualnych darczyńców. Organizatorzy zapraszają również do udziału w imprezach towarzyszących m.in. loterii fantowej, pokazie sprzętu strażackiego i medycznego, pokazie udzielania pierwszej pomocy oraz na stoiska ze słodyczami. Finałowy koncert Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zwieńczy tradycyjne „Światełko do nieba” o godz. 20.00.