Wigilijne spotkanie radomszczan

10 grudnia 2016


Wigilijne spotkanie radomszczan odbędzie się w niedzielę 18 grudnia w parku na placu 3 Maja. Na niedzielę i poniedziałek zaplanowano natomiast świąteczne kiermasze.

W niedzielę o godzinie 14.30 przy świątecznej muzyce rozpocznie się kiermasz, m.in. rękodzieła i bożonarodzeniowych ozdób. Będzie też można zakupić stroiki i domowe ciasta. Swoje stoiska przygotują radomszczańskie szkoły, organizacje pozarządowe, Środowiskowy Dom Samopomocy oraz uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Chrześcijańskim Stowarzyszeniu Dobroczynnym.

Od 15.00 zaplanowano kolejne atrakcje: „Jasełka” w wykonaniu przedszkolaków, występy uczestników warsztatów artystycznych Miejskiego Domu Kultury, kolędowanie z udziałem radomszczańskich zespołów wokalnych i Chóru Emerytów i Rencistów oraz występ zespołu Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej - „Pod presją”.

Dzień później, w poniedziałek 19 grudnia, również przy placu 3 Maja, kiermasz - w który zaangażowali się właściciele firm z wielu branż – potrwa od godziny 12.00 do godz. 17.00. Na stoiskach znajdą się m.in. ozdoby świąteczne, stroiki, a także miody i ciasta.

Organizatorami są: Miasto Radomsko wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej, Miejskim Domem Kultury oraz Stowarzyszenie Centrum Pomocy „PANACEUM”.