Wiktor Blada z kolejnym medalem!

29 lipca 2019


Reprezentujący Okręgowy Klub Strzelectwa Sportowego "Dziesiątka" w Radomsku Wiktor Blada zdobył srebrny medal na XXV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Dzieci i Młodzieży 2019 w sportach letnich. To już kolejny sukces Wiktora na szczeblu ogólnopolskim i kolejny medal olimpijski.

Strzeleckie zawody młodzieżowej olimpiady odbywały się w Zielonej Górze na strzelnicy klubu Gwardia Zielona Góra w dniach 22-27 lipca. Srebrny medal z Zielonej Góry "Dziesiątka" przywiozła za sprawą swojego najbardziej utalentowanego wychowanka - Wiktora Blady i jego umiejętności posługiwania się pistoletem pneumatycznym. Zdobył nim 468 pkt. czym zapewnił sobie drugą lokatę.

- Medal Wiktora jest też zarazem jedynym zdobytym przez ekipę strzelców z woj. łódzkiego w tegorocznej Olimpiadzie. - mówi opiekujący się klubem Stanisław Dziegieć. - Po raz pierwszy w zawodach takiej rangi uczestniczyła z naszego klubu Wiktoria Karasek. Dla Wiktorii była to doskonała okazja do nauki i zdobywania strzeleckiego doświadczenia. - dodaje.