Wspólne działania dla stworzenia miejsc wypoczynku w dzielnicy Sucha Wieś

10 kwietnia 2017


Miasto Radomsko nawiązało współpracę z Nadleśnictwem Radomsko w celu utworzenia dla radomszczańskich miłośników rowerów miejsc wypoczynku w dzielnicy Sucha Wieś.

Podczas kilku spotkań omówiono szczegóły realizacji przedsięwzięcia. Zadaszone ławki oraz stojaki rowerowe mają pojawić się na wiosnę w dwóch miejscach: na końcu ulicy Starowiejskiej oraz przy ul. Strażackiej. Będą to miejsca wypoczynku dla strudzonych rowerzystów, którzy korzystają z pobliskiej trasy rowerowej.

- Miejsca te są ważne nie tylko dla mieszkańców dzielnicy Sucha Wieś, ale wszystkich radomszczan. Podczas wiosennych i letnich sobót i niedziel przez tamte okolice przewijają się tysiące mieszkańców, rodzin z dziećmi czy osób uprawiających sporty (bieganie, kolarstwo, nordic walking, rajdy rowerowe). Wszystko to czyni z tych miejsc jedne z częściej odwiedzanych w naszym mieście. Musimy to wykorzystać – zauważa przewodniczący Rady Miejskiej w Radomsku  Łukasz Więcek.

- Przedsięwzięcie oprze się o zagospodarowanie zbiornika wodnego w okolicy zajezdni przy Suchej Wsi z gruntownym posprzątaniem okolicy i posadowieniem urządzeń umożliwiających odpoczynek spacerowiczom – mówi Izabela Randak z Nadleśnictwa Radomsko.

Jeszcze przed weekendem przy zbiorniku wodnym na końcu ulicy Strażackiej została przeprowadzona akcja sprzątania. Czyszczeniem w okolicy zbiornika zajął się Wydział Bezpieczeństwa i Porządku. Do sprzątania przyłączyły się także dzieci uczęszczające do pobliskiej świetlicy, a także przewodniczący Łukasz Więcek.

Dodatkowo przy zbiorniku oraz na końcu ul. Starowiejskiej pojawiły się nowe kosze na śmieci zainstalowane przez Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Gospodarki Odpadami.

Już wkrótce pojawią się także wiaty, które zamontuje Nadleśnictwo Radomsko.

- Cieszę się, że wspólne działania miasta, nadleśnictwa i mieszkańców dzielnicy Sucha Wieś przyczyniają się do poprawy atrakcyjności tych terenów, które w okresie wiosenno-letnim, ale także jesienią stają się miejscami odpoczynku oraz wycieczek pieszo-rowerowych – zauważa prezydent Radomska Jarosław Ferenc.