Wspólny projekt pod szyldem Startera Radomsko

18 maja 2017


Crowdfunding był tematem kolejnych warsztatów poprowadzonych w ramach Startera Radomsko. Efektem spotkania było wybranie wspólnego projektu, który ma zostać zrealizowany przy pomocy finansowania społecznościowego.

Warsztaty, które odbyły się 17 maja w Miejskim Domu Kultury poprowadził współtwórca Startera Radomsko oraz autor publikacji pt „Crowdfunding” Bartosz Filip Malinowski, który krok po kroku wyjaśnił jak przygotować kampanię finansowania społecznościowego. Uczestnicy spotkania na przykładzie wymyślonego przez siebie pomysłu tworzyli podstawy realizacji projektu.

- To były naprawdę dobre warsztaty, które całkowicie angażowały w temat zarówno nas jak i drugą stronę, czyli uczestników. Padło bardzo dużo sensownych pomysłów i ciężko było wybrać ten jeden, który wydaje się być zaakceptowalny. Dało się zauważyć, że uczestnicy mają analityczne umysły, ponieważ dostrzegali wszystkie „za” i „przeciw” w projekcie. Potrafili dyskutować między sobą i wykorzystać zaproponowane im narzędzia w celu uporządkowania pewnych elementów w ich dyskusji – mówi prowadzący warsztaty, Bartosz Filip Malinowski.

Co prawda nie możemy jeszcze zdradzić pomysłu, który ma zostać sfinansowany za pomocą crowdfundingu, ale wśród uczestników już widać dużą motywację do działania.

- Zdecydowanie powinno być więcej takich spotkań. Nie spodziewałam się tego, że wyjdę ze spotkania z tak dużą motywacją do działania. Do tej pory nie orientowałam się w temacie crowdfundingu. Dziś, oprócz tego, że dobyłam wiedzę o tym na czym to polega, to czuję się zmotywowania do realizowania naszego wspólnego projektu. Naprawdę super sprawa – stwierdza uczestniczka warsztatów Paulina Dzwonkowska.

Dla zainteresowanych warsztatami oraz wspólnym projektem utworzona została grupa dyskusyjna na Facebooku pn. Społeczność Startera.

Warto także wejść na stronę internetową Starter Radomsko, gdzie od niedawna działa blog dostarczając czytelnikom ciekawe treści i wiedzę.