Wyremontowana kamienica cieszy mieszkańców

14 maja 2018


Poniedziałek 14 maja na długo zapadnie w pamięci mieszkańcom Radomska, którzy otrzymali klucze do mieszkań komunalnych w kompleksowo wyremontowanym budynku przy ulicy Fabianiego 24. Po remoncie kamienica całkowicie zmieniła swoje oblicze, stając się przyjaznym miejscem do zamieszkania. Oficjalnego wręczenia kluczy do nowych mieszkań dokonał prezydent Radomska Jarosław Ferenc.

Remont kamienicy realizowany był przez Miasto Radomsko oraz Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. Wszystkie mieszkania przeszły gruntowne prace remontowe. Jeden z lokali został dopasowany do potrzeb osoby niepełnosprawnej ruchowo m.in. poprzez poszerzenie drzwi w oddanym mieszkaniu. Wygląd zmieniła też klatka schodowa, która została przebudowana, a dla bezpieczeństwa mieszkańców wyposażona w profesjonalny system oddymiania z alarmem wewnętrznym.

- To dobrze, że kolejne działania spółki miejskiej podległej Urzędowi Miasta Radomska zostały pomyślnie zakończone. Oddaliśmy do użytku sześć mieszkań o średniej powierzchni 50 m kw, w których zamieszkają m.in. rodziny z osobami niepełnosprawnymi, czy rodzina zastępcza. Miasto rozumie potrzeby swoich mieszkańców. Wiem, ile osób czeka na zmianę mieszkania albo otrzymanie nowego. W miarę naszych możliwości staramy się spełniać oczekiwania rodzin, które potrzebują pomocy, czego dowodem jest choćby gruntowny remont kamienicy przy ul. Fabianiego 24 – mówił podczas wręczania kluczy do mieszkań prezydent Jarosław Ferenc.

W wyremontowanej kamienicy przy ul. Fabianiego znajduje się sześć dwupokojowych mieszkań wyposażonych w łazienkę i osobną kuchnię. Są one wyposażone w kompletną armaturę sanitarną, panele podłogowe w pokojach oraz glazurę w kuchni i łazience. Wymieniono również stolarkę okienną. Każde mieszkanie posiada kuchenkę elektryczną z piekarnikiem, a także zlewozmywak z szafką. Mieszkania będą ogrzewane z miejskiego węzła ciepłowniczego.

Nowe mieszkania z całą pewnością przypadły mieszkańcom do gustu. W kamienicy zamieszkają nowi lokatorzy oraz ci, którzy mieszkali w niej jeszcze przed remontem. Jak wyjaśniają mieszkańcy, jedną z największych zalet odnowionej kamienicy jest ogrzewanie z miejskiego węzła ciepłowniczego. Takie rozwiązanie jest ekologiczne oraz bardo wygodne dla lokatorów.

- Mieszkaliśmy w tym miejscu przed remontem. Jestem bardzo zadowolony. Remont załatwił sprawę z ogrzewaniem mieszkań. Nie musimy palić w piecu, nie będzie już dymu ani problemu ze spalinami – wyjaśnia mieszkaniec kamienicy Krzysztof Błasiak.

- Jestem bardzo szczęśliwa. Warto było czekać, mieszkanie jest bardzo ładne. Mieszkałam tu od lat i teraz wracam po remoncie. Nie spodziewałam się, że będzie aż tak ładnie – dodaje lokatorka Jadwiga Wandas.

Całkowity koszt inwestycji remontu kamienicy przy ul. Fabianiego to 1 mln 235 tys. złotych z czego blisko 466 tys. pochodzi z bezzwrotnego dofinansowania z Banku Gospodarstwa Krajowego.