Wzorowa lekcja patriotyzmu w wykonaniu przedszkolaków

6 listopada 2019


Dziś piękną lekcję patriotyzmu zaprezentowały przedszkolaki – sześciolatki z Publicznego Przedszkola nr 6 im. Marii Konopnickiej w Radomsku.

W ubiegłym roku podopieczni tej placówki z okazji Święta Niepodległości zorganizowali happening, tym razem natomiast piękne widowisko słowno-muzyczne zaprezentowane poza murami własnego przedszkola, w Galerii Muzeum Regionalnego im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku, otwarte, dostępne dla wszystkich zainteresowanych.

Była więc, krótka aczkolwiek bardzo pouczająca lekcja historii, wprowadzająca w temat NIEPODLEGŁOŚCI, doskonale zaprezentowana, dostosowana do poziomu dzieci. Padły niezwykle ważne słowa, o historycznym roku 1918odzyskaniu NIEPODLEGŁOŚCI, pojawieniu się Polski znowu na mapie Europy i świata, powrocie polskich szkół i urzędów oraz przywróceniu w nich polskiego języka. Była wreszcie przepiękna recytacja i śpiew, uzupełnione oprawą muzyczną, taniec „Poloneza” rozpoczynający wydarzenie i wspólnie odśpiewany hymn „Jeszcze Polska nie zginęła...", na jego zakończenie.

Bez wątpienia był to widok niezwykle budujący, wielka przyjemność oglądania i słuchania, nie tylko z uwagi na treść, ale również ze względu na wysoki poziom zaprezentowanych umiejętności recytatorskich i muzycznych. Bez większej przesady można powiedzieć, że było w tym wszystko, doskonała pamięć i perfekcyjnie wyrecytowane treści, cudowny spokój Milusińskich, wspaniała prezencja, urocze uśmiechy w stosownych sytuacjach, powaga i skupienie tam gdzie był wskazane, a przy tym ogromna odporność na stres – nawet przed telewizyjnymi kamerami. Szanowni Państwo – „Czapki z głów” przed młodymi aktorami! Z całą pewnością była to piękna lekcja patriotyzmu, choć w wykonaniu najmłodszych, to na poziomie bardzo wysokim

Nad całością czuwały dumne ze swoich młodych aktorów Panie: dyrektor PP nr 6 Katarzyna Chybalska, Anna Przybyłowska i Małgorzata Terka – nauczycielki-opiekunki-reżyserki całego widowiska.

Nic dziwnego, że licznie zgromadzeni w Galerii goście, przedszkolaki, rodzice, ale także naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury Pani Małgorzata Krupska, dyrektor Krzysztof Zygma oraz pracownicy Muzeum, pozostali pod wielkim, pozytywnym wrażeniem od początku aż do końca całej uroczystości. Rozeszli się z wiarą w to, że bohaterowie dzisiejszego dnia – przedszkolaki PP nr 6 w Radomsku – z pewnością rozumieją czym jest i jak ważna jest NIEPODLEGŁOŚĆ, co wyśpiewali wspólnie:

Co to jest niepodległość
Teraz wiem już na pewno
Każde dziecko dziś woła
To polski dom, polska szkoła
Co to jest niepodległość
Teraz wiem już na pewno!

 

 Galeria