Zabawa i edukacja podczas Eko-Pikniku

18 lipca 2016


Za nami Eko-Piknik zorganizowany przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej  i Miejski Dom Kultury, podczas którego radomszczanie uczestniczyli w wielu działaniach proekologicznych.

Organizatorzy pikniku przygotowali wiele atrakcji oraz działań edukacyjnych skierowanych zarówno do dorosłych jak i dzieci, przede wszystkim na temat walki z zanieczyszczeniami czy segregacją śmieci.

Na dzieci czekały popularne dmuchańce oraz spektakl „Pinokio” Teatru PAKAMERA z Łodzi. Po spektaklu odbyły się warsztaty ekologiczne dla publiczności. Radomszczanie wysłuchali także wykładu eksperta wcielonego w zabawną postać "Komisarza Dymskiego" na temat wpływu człowieka na jakość powietrza oraz tego, jakie efekty przynosi  tzw. "niska emisja" zanieczyszczeń do powietrza
Fundacja na rzecz odzysku aluminiowych puszek po napojach RECAL przedstawiała informacje na temat recyklingu puszek.

Na koniec pikniku wystąpił zespół TEDDY BEARS z Częstochowy, który raczył radomszczańską publiczność piosenkami znanych polskich zespołów.
Imprezie towarzyszyły stoiska, gry i zabawy ekologiczne, warsztaty plastyczne i wiele innych animacji.
- W czasie pikniku została zorganizowana zbiórka puszek aluminiowych po napojach oraz zużytych telefonów.  Za każdy przyniesiony zużyty sprzęt mieszkańcy otrzymywali symboliczne upominki, a dla uczestników zmagań rodzinnych z piłką nożną napój izotoniczny TAFIS.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się także stoisko Nadleśnictwa Radomsko, które prowadziło ekologiczna loterię.

Przedsięwzięcie stanowi jedno z zadań wpisanych w realizację projektu pt. „Czyste powietrze dla Radomska” realizowanego przez PGK Radomsko.

Galeria