Zabawki w oczach dzieci – warsztaty plastyczne w muzeum

6 lutego 2018


W ramach zimowych ferii w Muzeum Regionalnym w Radomsku dzieci biorą udział w warsztatach plastycznych ph. „Zabawki w oczach dzieci” prowadzonych przez Jakuba Lesińskiego.

Podczas warsztatów plastycznych dzieci wraz z instruktorem wykonywały trójwymiarową ilustrację z wybranej bajki powiązanej z wystawą czasową pt. „Zabawki PRL-u”, którą obecnie można oglądać w Muzeum Regionalnym.

 - Zaprezentowaliśmy dzieciom takie bajki jak „Przygody Koziołka Matołka”, „Plastusiowy pamiętnik” czy „Przygody pana Kleksa”. Następnie dzieci malowały postaci z bajek, wycinały je i tak powstały nasze ilustracje – wyjaśnia Alina Wilkoszewska z Muzeum Regionalnego w Radomsku, dodając, iż warsztaty będą trwały do 9 lutego, a koszt przystąpienia do zajęć wynosi 5 złotych od jednej osoby.

Warsztaty plastyczne były doskonałą okazją do zwiedzenia muzeum i obejrzenia znajdujących się w nim eksponatów. Dzieci miały okazję zapoznać się ze stałymi wystawami muzeum oraz ekspozycją „Zabawki PRL-u”, gdzie zobaczyły zabawki, którymi lata temu bawili się ich rodzice.

Galeria