Zaplanujmy Radomsko – spacer badawczy

3 października 2019


W sobotę o godz. 10 w ramach konsultacji społecznych na temat zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Radomska odbędzie się spacer badawczy wraz z przewodniczką - pieszo po centrum miasta i autobusem MPK w jego dalsze zakątki. Wcześniej w muzeum odbędzie się wykład dot. planowania przestrzennego.

Nowe studium to ważny dokument stanowiący o przyszłym kształcie miasta i o tym w jaki sposób będzie się ono rozwijać. Aby dowiedzieć się między innymi w jaki sposób można uczestniczyć w jego powstawaniu i dlaczego jest tak ważnym dokumentem zapraszamy na spotkanie w sobotę (5.10.) w galerii Muzeum Regionalnego im. S. Sankowskiego w Radomsku. Na spotkaniu będzie można napić się kawy, zjeść coś słodkiego i przede wszystkim wysłuchać krótkiego wykładu o planowaniu przestrzennym przygotowanym przez pracowników Referatu Planowania Przestrzennego UM Radomska. Zapoznać się będzie można również ze wzorem wniosku z uwagami do studium i sposobem, w jaki powinno się go wypełnić.
Po panelu edukacyjnym odbędzie się spacer badawczy po centrum Radomska wraz z historyk Agnieszką Kuligowską, która opowie o dziejach miasta. Z racji tego, że zmiana studium obejmie swoim zasięgiem obszar całego miasta dalsza część spaceru przebiegać będzie z pokładu nowego, hybrydowego autobusu MPK - ten etap potrwa ok. godziny czasu. Będzie to świetna okazja by wysłuchać kontynuacji wykładu o historii miasta i jego najważniejszych punktach, ważnych zarówno historycznie jak i współcześnie stanowiących o jego funkcjonowaniu, oraz idealny czas na zastanowienie się nad wnioskiem i jego ewentualne wypełnienie.

Chętnych do wzięcia udziału w spacerze badawczym prosimy o zapisanie się pod numerem tel. 44 685 44 79 (w godzinach urzędowych) lub pod adresem planowanie@radomsko.pl

Plan spotkania:
10:00 - spotkanie w Galerii Muzeum Regionalnego, z krótkim wykładem dotyczącym planowania przestrzennego
10:30 - spacer badawczy - zwiedzanie centrum miasta
11:00 - przejazd nowym hybrydowym autobusem - dalsze zwiedzanie z przewodnikiem