Zapraszamy na Dni Radomska!

27 maja 2019


Dzisiaj w Urzędzie Miasta Radomska odbyła się konferencja prasowa poświęcona Dniom Radomska.Podczas konferencji wiceprezydent Małgorzata Kańska-Kipigroch przekazała szczegóły dotyczące Miejskiego Dnia Dziecka, który zaplanowano na piątek 31 maja. O godz. 12.30 ulicami miasta ruszy barwny korowód, ale już o 10.00 zaczną się sportowe zmagania.

O 13.00 korowód zostanie powitany na boisku przy ul. Kościuszki i tutaj do godziny 17.00 na dzieci będą czekały liczne atrakcje. Nastąpi m.in. rozstrzygnięcie konkurus „Radomsko jak malowane”, który cieszył się dużym zainteresowaniem. Dla najmłodszych zaplanowano spektakl „Szafa” grupy Sztukmistrze z Lublina oraz pokazy taneczne. Podczas Miejskiego Dnia Dziecka wystąpią grupy Akademii Tańca i Sportu „Mass-Team” oraz Shine Stars.

W sobotę i w niedzielę radomszczanie spotkają się w Parku Solidarności. Oprócz występów znanych i docenionych artystów prezydent Jarosław Ferenc opowiedział o radomszczańskich zespołach, które zagrają podczas Dni Radomska. W sobotę wystąpią młodzi wokaliści ze Studia Wokalnego „Moja Nutka” pod kierunkiem Pani Wandy Sobczyk. Tego samego dnia na scenie pojawi się zespół Coldlight, z kolei w niedzielę She Only Lies.

Nie zabraknie gwiazd. W sobotę zagra zespół Strachy na Lachy, a na koniec Gromee. Na niedzielę zaplanowano występ kabaretowy. O dobre humory zadba Marcin Daniec. Po nim wystąpią Elektryczne Gitary. Dni Radomska zakończy koncert zespołu Coma, który niedawno wydał nowy album „Sen o 7 szklankach”.

Dodatkowo w niedzielę zaplanowano „Wycieczkę po Radomsku” z przewodnikiem - Panią Agnieszką Kuligowską, nowym hybrydowym autobusem (odjazd koło I LO w Radomsku) o godz.  14.30, 16.30 i 18.30.
Odbędą się także Sportowe Zawody Strzelecki OKSS „10-tka” w Radomsku (14.00 – 19.00), a dla fanów motoryzacji  Stowarzyszenie Weterani Szos przygotowało Aleję Motoryzacji, którą będzie można odwiedzać w godz. 13.00 - 22.00.

Serdecznie zapraszamy!