Zapraszamy na Ekopiknik

25 czerwca 2018


Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. , Miejski Dom Kultury w Radomsku oraz Miasto Radomsko zapraszają na corocznie plenerowe spotkanie edukacyjne w postaci „Ekopikniku” dla mieszkańców miasta Radomska i okolic.

Tegoroczna impreza będzie poświęcona selektywnemu gromadzeniu opakowań szklanych i jest organizowana pod hasłem „Szklana niedziela”. Celem akcji jest uświadomienie mieszkańcom jak należy prawidłowo pozbywać się odpadów szklanych i co właściwe należy umieszczać w pojemniku na szkło.

Ekopiknik odbędzie się 1 lipca br. w Parku Solidarności w godzinach 16:00 - 19:00.

Dla najmłodszych organizatorzy zaplanowali animacje, a dla dorosłych uczestników ekopikniku konkursy z nagrodami. Imprezie będą towarzyszyły akcje zbiórkowe opakowań szklanych, puszek, baterii i telefonów komórkowych w zamian za praktyczny gadżet ekologiczny.

Całość przedsięwzięcia uświetnią koncerty: „Słowiańska krew” w wykonaniu artystów Agencji Artystycznej Moc. Art oraz ucznia Zespołu Szkół Elektrycznych i Elektronicznych w Radomsku Sebastiana Chwilczyńskiego.

Dodatkową atrakcją dla najmłodszych w tym dniu będzie niedzielny poranek filmowy. W Kinie Pasja o godz. 10:30 będzie można obejrzeć bajki polskie: „Smok Wawelski”, „Bazyliszek”, „O Zefliku i smoku” (bilety 5 zł).

Zapraszamy również do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Radomsku, gdzie w godzinach 10:00 – 13:00 będzie można za 1 zł adoptować bezdomnego psa lub kota.

Ekopiknik 2018