Zawodnicy UMLKS Radomsko awansowali do turniejów wojewódzkich

7 stycznia 2019


W sobotę 5 stycznia br. w Moszczenicy rozegrano III Międzypowiatowy Turniej Kwalifikacyjny do III WTK w kategoriach młodzieżowych. Bardzo dobrze wypadli młodzi zawodnicy UMLKS Radomsko, którzy wygrywając w swoich kategoriach uzyskali awans do turniejów wojewódzkich.

W kategorii Młodziczki I miejsce zdobyła Łucja Morga.
Najlepszym w kategorii Młodzicy okazał się Jakub Szwedzik. W III WTK w Rawie Mazowieckiej 26 stycznia zagra też Sebastian Musiał, który ma imienny limit z poprzedniego cyklu.
W kategorii Kadetki  10 lutego br. w Łodzi zagra Kinga Więcławska.
W kategorii Juniorki I miejsce uzyskała Kinga Siemińska, a w kategorii Juniorzy Mateusz Czapla. 27 stycznia wystąpią oni w  III WTK juniorek/ów w Moszczenicy.

- Bardzo miłą niespodziankę sprawiła Kinga Siemińska,  która osiągnęła życiowy sukces w bardzo silnej stawce udało się awansować na WTK. Z kolei rozczarowaniem jest brak  awansu w juniorach Artura Tatary - mówi trener Jacek Kawka. - W najbliższą niedzielę w Hali MOSiR-u przy Kościuszki 3 od godz. 9.00 zapraszamy wszystkich chętnych, którzy mogą się zmierzyć między innymi z naszą młodzieżą w Otwartym Turnieju „Gramy z Jurkiem Owisiakiem i WOŚP” - zaprasza.
 
Na zdjęciu nasi zawodnicy po dekoracji w Moszczenicy od lewej: Jakub Szwedzik, Łucja Morga, Mateusz Czapla i Kinga Siemińska.