"Zielona Flaga" dla ZSG nr 2

2 grudnia 2016


W dniu 28 listopada 2016 roku w Łodzi podczas XIV Ogólnopolskiego Zjazdu Szkół dla Ekorozwoju Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 2 w Radomsku po raz kolejny otrzymał prestiżowy  certyfikat „Zielona Flaga”, tym razem na trzy lata.

W imieniu szkoły certyfikat odbierały: wicedyrektor Mariola Kurowska i Alina Chmielewska - koordynator działań.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    

„Zielona Flaga" jest prestiżowym, międzynarodowym tytułem, który nadawany jest szkołom na całym świecie w ramach Programu Eco-Schools, w którym uczestniczy ponad 15 000 szkół z 58 krajów całego świata. Rolę koordynatora krajowego na Polskę pełni Fundacja Partnerstwo dla Środowiska, która jako jedyna jest uprawniona do nadawania „Zielonej Flagi”.

W programie „Szkoły dla Ekorozwoju” ZSG nr 2 bierze udział od 4 lat. Placówka realizuje szereg projektów proekologicznych, poprzez które staje się obrońcami środowiska naturalnego. Należy m.in.: do wojewódzkiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie, realizuje zbiórkę elektrośmieci, makulatury, baterii i innych odpadów, bierze udział w programie aktywnej edukacji ekologicznej „Ożywić pola” i współpracuje z leśnikami i kołami łowieckimi oraz realizuje program „Ratujmy pszczoły” wspólnie z radomszczańskimi pszczelarzami. Na terenie szkoły został założony ogródek w ramach projektu „Przyszkolne tereny zielone”, którego pielęgnacją zajmują się sami uczniowie. Od lat uczniowie gimnazjum są finalistami i laureatami Interdyscyplinarnego Konkursu Ekologiczno-Regionalnego.

„Dwójka” cieszy się dużym sukcesem, którego zawdzięcza dyrekcji, nauczycielom, uczniom  i rodzicom. Certyfikat „ Zielona  Flaga” stanowi dla społeczności szkolnej przede wszystkich inspirację do dalszej owocnej pracy w zakresie działań ekologicznych.