Zostań mistrzem pięknego czytania

13 września 2019


Z okazji Dnia Głośnego Czytania ustanowionego przez Polską Izbę Książki, Gminna Biblioteka Publiczna w Ładzicach zaprasza na VIII. edycję Festiwalu Pięknego Czytania, który odbędzie się 27 września o godz. 9.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął m.in. Prezydent Miasta Radomsko Jarosław Ferenc.

Konkurs odbędzie się w dwóch kategoriach wiekowych - uczniów klas IV -  VI oraz klas VII - VIII szkół podstawowych. Celem konkursu jest popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, doskonalenie umiejętności poprawnego i wyraźnego czytania. Zgłoszeń przyjmowane są do 20 września 2019 roku.

Gościem honorowym festiwalu będzie Kazimierz Szymeczko – polski pisarz, Ambasador Polszczyzny Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej. Wydarzenie otworzy minirecital Oliwii Kopiec laureatki pierwszego miejsca na Międzynarodowym Festiwalu Nutka Poliglotka w Warszawie, drugiego miejsca na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Singer Stage 2017 na Malcie i na festiwalu „Złote Talenty w Złotej Pradze” w Czechach.

Regulamin konkursu dostępny jest w tym miejscu.