Życie i śmierć Jezusa Chrystusa w MDK

9 kwietnia 2017


Miejski Teatr Źródło wystąpił dziś na deskach Miejskiego Domu Kultury, gdzie z okazji zbliżającego się Wielkiego Tygodnia aktorzy wystawili spektakl „Misterium życia i śmierci Jezusa z Nazaretu”.

Widowisko teatralne „Misterium życia i śmierci Jezusa z Nazaretu” wystawiane jest przez Miejski Teatr Źródło od 2003 roku w każdą Niedzielę Palmową. Spektakl wprowadza w atmosferę Wielkiego Tygodnia, zbliżających się Świąt Wielkiejnocy oraz zachęca do przemyśleń, oderwania się od przyziemnych spraw.


„Misterium życia i śmierci Jezusa z Nazaretu” to znany i lubiany przez radomszczan spektakl, który ceniony jest przede wszystkim za jego wyjątkowe przesłanie. Nie bez znaczenia jest fakt, iż widowisko odgrywane jest przez radomszczańskich aktorów, pragnących dostarczyć  widowni najwyższych wrażeń artystycznych. Za swoje zaangażowanie oraz pasję, aktorzy „Źródła” zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

- Jak zawsze jestem pod wrażeniem poziomu gry  aktorów Miejskiego Teatru Źródło. Bardzo się cieszę, że młodzi mieszkańcy naszego miasta angażują się w tego typu przedsięwzięcia. Co roku, „Misterium życia i śmierci Jezusa z Nazaretu” zachwyca wielu mieszkańców Radomska oraz przybliża atmosferę zbliżających się świąt – zauważa prezydent Jarosław Ferenc.

Galeria