Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Kolejne sukcesy KBKS

Przełom maja i czerwca to intensywny czas dla zawodników z Kolarsko-Biegowego Klubu Sportowego.

XRUN Festiwal Biegów Górskich (4-5 czerwca) w Limanowej to klimatyczna impreza XRUN - Biegi Górskie w Beskidzie Wyspowym w której na najdłuższym dystansie "Ultra Wyspa" (68km, 3000m, ITRA3) wystartował Artur Szponder. Ukończył on zawody po 11h54m co dało mu miejsce open 21/30 i niespodziewanie pozwoliło by stanąć na podium w kat.M30.

28 maja Piotr Płoskoński dokonał nie lada wyczynu i zdołał jednego dnia wystartować w dwóch imprezach rangi mistrzowskiej i przywieźć z nich medale. W Toruniu wystartował w pięcioboju zdobywając srebrny medal MP PZLA Polski Związek Lekkiej Atletyki, a następnie w Płocku zdobył medale brązowe w MP PZLAM - Polski Związek Lekkiej Atletyki Masters w biegu na 3000m i w chodzie na 3000m. Piotr ma już na koncie 117 medali zdobytych na imprezach rangi MP W tym samym dniu Rafał Król w 9. Ogólnopolskim Biegu „Kleszczów na 5” zajął 3 miejsce w kategorii M30.

22 maja W Złochowicach podczas XVI Przełajowych Biegów Familijnych "Biegać każdy może" (dystans 1000m) na swoje pierwsze podium wskoczył Arkadiusz Niedziółka zajmując 3 miejsce w kategorii wiekowej 30-45 lat. Piotr Płoskoński wystartował w V Biegu o Puchar Miasteczka Siewierz Jeziorna  (dystans 5km 3 w kategorii wiekowej M51+). Również w ten sam weekend udane występy w Rajdy Dla Frajdy Grand Prix Amatorów  na Szosie zaliczyli Kasia i Rafał Borowiecki.

W Malborku podczas etapu pomorskiego w dystansie PRO (119km, 600m przewyższenia) Rafał na finiszu po sprincie w peletonie zajął 6 miejsce OPEN z czasem 3h23m , Kasia z czasem 3h50m wywalczyła natomiast 3 miejsce OPEN Kobiet. Niedziela to etap warmińsko-mazurski z metą w Lidzbarku Warmińskim (dystans PRO, 130km, 1100m przewyższenia). Zmagania w deszczu i wietrze zawodnicy ukończyli: Rafał ponownie na 6 miejscu OPEN (z czasem 3h44m), natomiast Kasia tym razem była 4 OPEN Kobiet (4h26m). Obecnie Rafał prowadzi w całym cyklu w Rajdy Dla Frajdy Grand Prix Amatorów na Szosie.

Źródło: KBKS Radomsko