Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Medale dla ZKS

Miniona sobota grudnia była bardzo pracowita dla zawodników ZKS Radomsko. Kadeci i cześć młodzików startowała w Pabianicach, natomiast grupa dzieci oraz reszta chłopców w grupie młodzik wystartowała w Radomiu.

W sobotę 3.12.2022 drużyna kadetów i młodzików ZKS Radomsko prowadzona przez trenera Sebastiana Nowaka wystartowała w Pabianicach na Otwartych Mistrzostwach Województwa Łódzkiego w zapasach  w stylu klasycznym juniorów, kadetów i młodzików - był to już XXX Memoriał im. Tadeusza Wnuka.

W zawodach wystartowało 10 zawodników, 4 kadetów i 6 młodzików. Klub zajął 5 miejsce w klasyfikacji generalnej na 15 drużyn. Na zawodach startowały również drużyny z poza naszych granic w tym z Ukrainy oraz Niemiec.  Kadeci trafili na silnych przeciwników, walki były zacięte, a poziom wysoki i mimo pierwszych walk wygranych nie zdołali znaleźć się na podium. Wyniki:

Kat. 60kg Krzysztof Kubala 5miejsce

Kat. 65kg Szymon Wilk 5miejsce

Kat. 80Kg Bartosz Brzozowski 5 miejsce, natomiast Filip Doroziński 12 miejsce.

Lepiej zaprezentowali się młodsi chłopcy w grupie młodzików:

- w kat. 35kg Mateusz Cieciura zajął 1 miejsce,

- w kat. 38kg Szymon Młynarczyk zajął 2 miejsce,

- w kat. 48kg Oskar Paplicki zajął 2 miejsce,a Nikodem Nitecki i Szymon Płomiński zajęli 5 miejsce,

- w kat. 62kg Hubert Walaszczyk zajął 2 miejsce.

Najmłodsi adepci zapasów pojechali rywalizować na radomskich matach w III Mikołajkowym Rzucie Ligi Zapaśniczej. Chłopcy pozazdrościli chyba zdobytych medali przez swoich starszych kolegów i na 19 startujących 18 wróciło z medalami.