Trwa przebudowa ul. Narutowicza oraz budowa kanalizacji sanitarnej. Zgodnie z dokumentacją projektową, która była dostępna w Biuletynie Informacji Publicznej przy okazji ogłaszania przetargów, budowa kanalizacji nie obejmuje fragmentu między ul. Orzeszkowej i Spokojnej oraz częściowo na odcinku między ul. Przybyszewskiego i ronda Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Wynika to ze względów technologicznych i terminu realizacji inwestycji.
W czasie, gdy był wykonywany projekt budowy kanalizacji sanitarnej przy ul. Narutowicza Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad powołując się na ówczesne przepisy nie wyraziła zgody na umieszczenie sieci kanalizacji w pasie drogowym. Na odcinku od ul. Orzeszkowej do ul. Spokojnej nie było możliwości wejścia w prywatne działki ani pobocze czy chodnik, ponieważ nie pozwalało na to zagęszczenie uzbrojenia w inne media i bliskość budynków. Sytuacja ta uniemożliwiała zaprojektowania kanalizacji sanitarnej na tym odcinku w pierwotnym projekcie.
Obecnie przepisy uległy zmianie i istnieje potencjalna możliwość umieszczenia kanalizacji sanitarnej w jezdni (w przypadku, gdy nie ma możliwości posadowienia kanalizacji w poboczu lub działkach prywatnych, a taka sytuacja tu występuje).
Natomiast jeśli chodzi o 5 posesji od strony ronda Ofiar Zbrodni Katyńskiej, to projekt przewiduje poprowadzenie kanalizacji mniej więcej do połowy odcinka, między ul. Przybyszewskiego a rondem. Niestety układ terenu nie pozwalał na dalsze poprowadzenie kanalizacji w sposób grawitacyjny. Zachodzi konieczność zaprojektowania na tym fragmencie kanalizacji grawitacyjnej i tłocznej oraz przepompowni ścieków, a także pozyskania gruntu pod przepompownię ścieków. Ze względu na porozumienie z GDDKiA dotyczące wspólnych robót na odcinku od ulicy Witosa do ronda w konkretnym terminie nie było już możliwości ujęcia tego odcinka w pierwotnym projekcie. Uzyskanie potrzebnych zgód i wykonanie niezbędnej dokumentacji mogłoby wstrzymać wykonanie kanalizacji sanitarnej na wcześniejszych odcinkach. Należy również podkreślić, że proces projektowania i zatwierdzenia projektu obecnie wykonywanych odcinków był niezwykle skomplikowany i wykonywany pod presją czasu, ponieważ prace wymagały skoordynowania z terminem realizacji inwestycji wykonywanej przez GDDKiA. To, że udało się to zrobić jest niemałym sukcesem.
Miasto i PGK Sp z o. o. będą dążyć do jak najszybszego wykonania kanalizacji sanitarnej dla obu brakujących odcinków przy ul. Narutowicza.