Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Featured

IV Powiatowy Konkurs Recytatorski Wierszy Władysława Broniewskiego w Radomsku

Powiatowy Konkurs Recytatorski Wierszy Władysława Broniewskiego „Życie moje podobne lustru” to cykliczne wydarzenie organizowane przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 6 w Radomsku. Dziś odbyła się jego czwarta edycja, podczas której młodzi recytatorzy mieli okazję zaprezentować swoje interpretacje utworów jednego z najwybitniejszych polskich poetów XX wieku.

Celem konkursu jest popularyzacja twórczości Władysława Broniewskiego, rozwijanie zdolności recytatorskich oraz kształtowanie wrażliwości artystycznej wśród dzieci i młodzieży. W tegorocznej odsłonie wydarzenia udział wzięło 11 uczestników z terenu powiatu radomszczańskiego.

Poezja Broniewskiego jest wymagająca, mało popularna wśród młodzieży. Właściwie jego wierszy nie ma już w podręcznikach do języka polskiego. Zmierzenie się z jego poezją wymaga dużej wrażliwości i pracy. Cieszy nas, że laureaci doskonale rozumieli sens prezentowanych utworów, na co szczególnie zwracaliśmy uwagę. Poezja Broniewskiego kojarzona jest głównie z wojną i okupacją, tymczasem obejmuje również piękne wiersze o miłości, poruszające treny poświęcone zmarłej córce czy listy pisane z więzienia – podkreśliła nauczycielka języka polskiego i organizatorka konkursu Żaneta Śliwiok.

Nagrody laureatom wręczyła zastępca Prezydenta Miasta Radomska Małgorzata Kańska-Kipigroch wraz z naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury Małgorzatą Krupską.

Współorganizatorką konkursu była Katarzyna Sowińska, nauczycielka historii. Wydarzenie po raz kolejny stworzyło młodym uczestnikom przestrzeń do rozwijania talentów artystycznych oraz odkrywania ponadczasowych wartości zawartych w poezji Władysława Broniewskiego.

4G8A3255
4G8A3261
4G8A3266
4G8A3264
4G8A3267
4G8A3268
4G8A3274
4G8A3277
4G8A3278
4G8A3283

Tags:Konkurs