Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Udane starty KBKS Radomsko

Zawodnicy KBKS Radomsko mają kolejne powody do świętowania - Piotr Płoskoński został wicemistrzem Polski w pięcioboju klasycznym, a Damian Miler zajął 3 miejsce w swojej kategorii wiekowej w zaległym XXVI Wyścigu Niepodległości, pokonując dystans 16.5km w czasie 42:14.

Piotr Płoskoński wziął udział w 29. Mistrzostwach Polski w Pięcioboju klasycznym Masters, które odbyły się w sobotę 5 czerwca w Toruniu. Było to jego drugie podejście do wieloboju (rok temu był piąty)

- Piotr wystartował w biegu na 200 m z czasem 30.65, w rzucie oszczepem osiągnął 25 m 60 cm, w rzucie dyskiem 23 m 14 cm, a w dal skoczył 3 m i 67 cm i 1500 m z czasem 360:13 – mówi Sebastian Pierzchalski z KBKS Radomsko.

Jest to 109 medal Mistrzostw Polski i 39 tytuł wicemistrza Polski Piotra Płoskońskiego. Następny cel to Mistrzostwa Polski w LA pod koniec czerwca w Olsztynie. - Warto dodać, że 30 maja Piotr sprawdził swoją formę w biegu na 5 km Runda Żubra, gdzie z czasem 23:35 zajął drugie miejsce w swojej kategorii wiekowej - podsumowuje Sebastian Pierzchalski.