Od dziś do środy 16 września br. w Centrum Terapii „Koniczynka” trwają Dni Otwarte podczas których Stowarzyszenie przedstawia swoją ofertę wybranym grupom odbiorców.

Dziś, 14 września, w siedzibie Stowarzyszenia pojawili się samorządowcy oraz szefowie instytucji działających na terenie miasta i powiatu. Osoby te codziennie muszą podejmować trudne decyzje, przez co narażone są na ciągły stres, a ten bywa wyniszczający. Dla takich osób Centrum Terapii „Koniczynka” oferuje szereg zabiegów poprawiajacych koncentrację i pamięć, a także ogólny stan psychofizyczny. Do proponowanych terapii należą: trening EEG biofeedback, mikropolaryzacja mózgu czy masaż. Dziś każdy z uczestników spotkania mógł usłyszeć krótki wykład na temat poszczególnych metod, a także wypróbować jedną z opcji.

- Zogranizowaliśmy dziś Dni Otwarte, ale w nieco innej formie niż zwykle. Do tej pory nasza oferta kierowana była do dzieci i dorosłych z niepełnosprawnościami. Niestety sytuacja zwiazana z pandemią mocno nas dotknęła, dlatego aby Centrum mogło się utrzymać musięliśmy nieco zmodyfikować naszą ofertę. Skierowaliśmy ją także do zdrowych osób wysokofunkcjonujacych, osób decyzyjnych, które są narażone na duży stres, a my swoją terapią możemy wesprzeć oraz podnieść ich funkcjonalność na jeszcze wyższy poziom – tłumaczy prezes Stowarzyszenia „Koniczynka” Katarzyna Chybała. - Mamy sprzęt i mamy wspaniałych specjalistów, którzy najlepiej jak potrafią zajmą się naszymi gośćmi – dodaje.

Jutro „Koniczynka” gościć będzie seniorów, a w kolejnym dniu osoby z niepełnosprawnościami oraz osoby z zakładów pracy chronionej. Dla każdej z tych grup przygotowano specjalną ofertę róznego rodzaju terapii i zabiegów.