Image

Prezentujemy krótkie zestawienie dla organizacji pozarządowych dotyczące konkursów na dofinansowanie, w których termin składania ofert upływa w lutym. Podmiotami ogłaszającymi są instytucje i organizacje, wspierające działania organizacji pozarządowych oraz nieformalnych grup działania.

 

KONKURS: KOBIETY - FEM FUND
TERMIN ZAKOŃCZENIA NABORU: do 15.02.2021

OPIS: Fundusz Feministyczny FEM FUND uruchomił konkurs na feministyczne minigranty! Macie pomysł na działanie? Opiszcie go i zdobądźcie kasę na feministyczny minigrant! O minigranty do kwoty 4 400 zł mogą ubiegać się organizacje pozarządowe i grupy nieformalne/kolektywy. Nabór potrwa od 21stycznia do 15 lutego (poniedziałek) do godz. 13.00. Zależy nam na wspieraniu różnorodnych inicjatyw, które utożsamiają się z ruchem feministycznym i działają na rzecz praw kobiet w różnych miejscach w Polsce. Ważne jest dla nas wspieranie grup i organizacji, działających na zasadach samoorganizacji, które podejmują decyzje wspólnie o nich dyskutując, są aktywne w ramach konkretnej społeczności lokalnej i poza dużymi ośrodkami miejskimi

SZCZEGÓŁY

KONKURS: DZIAŁANIA STRAŻNICZE – FO im. Henryka Wujca
TERMIN ZAKOŃCZENIA NABORU: do 18.02.2021

OPIS: Konkurs Funduszu Obywatelskiego im. Henryka Wujca wspiera działania STRAŻNICZE!
Strażnikami nazywani są obywatele sprawdzający czy władza przestrzega prawa, dba o potrzeby obywateli i obywatelek, szanuje wspólne pieniądze i działa na rzecz interesu publicznego.

Do składania wniosków zapraszamy osoby indywidualne, grupy nieformalne i organizacje, które już działają strażniczo i mają małe szanse na dofinansowanie z innych źródeł. TERMIN złożenia wniosków: 18 lutego do godz.: 14.00

SZCZEGÓŁY

KONKURS: NIW PROO1A – NIW CRSO
TERMIN ZAKOŃCZENIA NABORU: do 22.02.2021

OPIS: Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego: PROO PROO1a: realizacja działań misyjnych (statutowych) oraz wzmocnienie instytucjonalne organizacji pozarządowych – nabór do 22 lutego 2021 r. Dotacja może zostać przyznana na okres od 24 do 36 miesięcy. Maksymalna wysokość wnioskowanej dotacji wynosi 700 tys. zł. Pytania dotyczące konkursu można zadawać poprzez formularz kontaktowy PROO na stronie www.niw.gov.pl, pocztą elektroniczną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

SZCZEGÓŁY

KONKURS: WYMIANY MŁODZIEŻY POLSKA-UKRAINA - FRSE
TERMIN ZAKOŃCZENIA NABORU: do 26.02.2021

OPIS: Celem projektów Rady jest zachęcenie polskiej i ukraińskiej młodzieży oraz pracowników młodzieżowych do wspólnych działań. Każdego roku są określane priorytety, które razem z celami ogólnymi Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży, ustalają specyfikę tematów podejmowanych w projektach. W tym roku są to m.in.: -odkrywanie wspólnej przeszłości i dziedzictwa kulturowego; -wspieranie aktywnych postaw obywatelskich oraz podniesienie kompetencji młodzieży w kontekście jej udziału i zaangażowania w życie społeczne, -wzmacnianie dialogu międzykulturowego. Wnioski można składać do 26 lutego 2021 r., do godz. 23:59.

SZCZEGÓŁY

KONKURS: KOMBATANCI - UDKIOR
TERMIN ZAKOŃCZENIA NABORU: do 26.02.2021

OPIS: Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych otwarty konkurs ofert na działalność dokumentacyjną i wydawniczą związaną z kultywowaniem i upowszechnianiem tradycji walk o niepodległość i suwerenność RP oraz pamięci o ofiarach wojny i okresu powojennego w 2021 roku Budżet konkursu to: 600 000 zł. Oferty można składać do 26 lutego 2021 r.

SZCZEGÓŁY

KONKURS: ZACHOWAĆ PAMIĘĆ
TERMIN ZAKOŃCZENIA NABORU: do 28.02.2021

OPIS: Zachować pamięć– program wspierania projektów w miejscach pamięci terroru hitlerowskiego „Zachować pamięć 2021” stacjonarnie, online lub hybrydowo. Dojście Hitlera do władzy, II wojna światowa, Holokaust, okupacja ziem polskich przez hitlerowskie Niemcy i związana z tymi faktami trudna przeszłość relacji polsko-niemieckich to tematyka często poruszana podczas polsko-niemieckich i trójstronnych spotkań młodzieży. Terminy składania wniosków: I nabór do 28 lutego 2021 roku, II nabór do 30 kwietnia 2021 roku, III nabór 30 września 2021 roku.

SZCZEGÓŁY

KONKURS: Program Grantów Ambasady i Konsulatu Stanów Zjednoczonych w Polsce
TERMIN ZAKOŃCZENIA NABORU: do 28.02.2021

OPIS: Ambasada i Konsulat USA w Polsce ogłaszają możliwość ubiegania się o dofinansowanie(NOFO, Notice of Funding Opportunity) w postaci grantów w wysokości do 20 tys.dolarów. Program NOFO (#WAW-NOFO-FY21-01) dotyczy projektów, których realizacja rozpocznie się nie wcześniej niż w kwietniu 2021 roku. Konkurs dotyczy propozycji innowacyjnych projektów w zakresie:
- Zwalczania nieprawdziwych informacji i dezinformacji nt. COVID-19, w tym między innymi prowadzenie kampanii informacyjnych, kampanii w mediach społecznościowych, warsztatów dla dziennikarzy, działalności edukacyjnej wśród uczniów i studentów, itp.
- Zwalczania nieprawdziwych informacji i dezinformacji dotyczących szczepionek przeciw COVID-19, w tym między innymi prowadzenie kampanii informacyjnych, kampanii w mediach społecznościowych, szkoleń dla dziennikarzy nt. naukowej wiedzy o szczepionkach, działalności edukacyjnej wśród uczniów i studentów, itp.
- Uczenia uczniów szkół średnich i/lub studentów krytycznej oceny rozpowszechnianych w mediach społecznościowych informacji na temat pandemiiCOVID-19 i szczepionki, w tym uczenia ich, jak sprawdzać źródła, oceniać różne punkty widzenia czy rozpoznawać intencje kryjące się za rozpowszechnianymi informacjami.
- Szkolenia nauczycieli w tym, jak uczyć umiejętności krytycznej oceny informacji na temat pandemii COVID-19 i szczepionki przeciw COVID-19 rozpowszechnianych w mediach społecznościowych, w tym jak uczyć sprawdzania źródeł, oceny różnych punktów widzenia czy rozpoznawania intencji kryjących się za rozpowszechnianymi informacjami.

SZCZEGÓŁY

KONKURS: U mnie i u Ciebie. Wymiana młodzieży lokalnie
TERMIN ZAKOŃCZENIA NABORU: do 28.02.2021

OPIS: Konkurs o Polsko-Niemiecką Nagrodę Młodzieży 2021-2023 pod hasłem „U mnie i u Ciebie. Wymiana młodzieży lokalnie“ to konkurs na najciekawszy projekt polsko-niemieckiego spotkania młodzieży angażujący się w życie miejscowej społeczności. Skierowany jest do wszelkich organizatorów wymiany – stowarzyszeń, szkół, fundacji, instytucji zajmujących się pracą z młodymi ludźmi itp.

SZCZEGÓŁY

KONKURS: NIW PROO3 i PROO4
TERMIN ZAKOŃCZENIA NABORU: do 01.03.2021

OPIS: Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego: PROO

PROO 3: Wsparcie inicjatyw służących rozwojowi instytucjonalnemu oraz realizacji działań statutowych przez organizacje strażnicze i lokalne media obywatelskie, działające na rzecz tworzenia przestrzeni dla pluralistycznej debaty wokół istotnych spraw publicznych, monitorowania działań instytucji publicznych i prywatnych w duchu troski o dobro wspólne, w szczególności tam, gdzie podejmowane są decyzje lub stanowione jest prawo. Wartość środków przeznaczonych na dotacje dla organizacji w ramach konkursu w 2021 r. wynosi 2 000 000 zł. Szacunkowa alokacja na 2022 r. wynosi 2 000 000 zł. – nabór do 1 marca 2021 r.

PROO 4: wsparcie inicjatyw służących rozwojowi instytucjonalnemu think tanków – organizacji obywatelskich o profilu analityczno-badawczym, niedziałających dla zysku (non-profit) i funkcjonujących na marginesie formalnych procesów politycznych (zarówno na poziomie ogólnopolskim, jak i regionalnym). Wartość środków przeznaczonych na dotacje dla organizacji w ramach konkursu w 2021 r. wynosi 2 000 000 zł. Szacunkowa alokacja na 2022 r. wynosi 2 000 000 zł. – nabór do 1 marca 2021 r.

SZCZEGÓŁY

 

SYMBOLE MIASTA

URZĄD MIASTA RADOMSKA

logo radomsko

97-500 Radomsko
ul. Tysiąclecia 5
NIP: 772-22-61-587
um@radomsko.pl
www.radomsko.pl

 

ZNAJDŹ NAS:

Sorry there were no events found.