Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Utworzenie ekopracowni w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Radomsku

Projekt pn. „Utworzenie ekopracowni w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Radomsku” jest współfinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w ramach konkursu z dziedziny Edukacja Ekologiczna pn. „Nasze Ekologiczne Pracownie – edycja 2023”.


W ramach projektu powstała nowoczesna ekopracownia, która jest wykorzystywana na zajęciach przyrody, biologii oraz na zajęciach Koła Biologicznego, SK LOP Koła Ekologicznego. Ekopracownia została wyposażona w nowe ergonomiczne krzesła, ławki, szafki i gabloty. Sala zyskała także nowe oblicze poprzez malowanie i nowe fototapety z krajobrazem woj. Łódzkiego. Pracownia została doposażona w pomoce dydaktyczne służące do realizacji programu edukacyjnego, w tym m.in.: mikroskop stetoskopowy, mikroskop z kamerą, preparaty roślinne, preparaty zoologiczne, preparaty tkankowe, okulary ochronne, zestawy do badania wody, gleby, powietrza, lupy, pojemniki do obserwacji owadów, lornetka, układ mięśniowy człowieka, tors z głową, model funkcjonalny płuc, modele neuronu, nerki, mózgu. Pracownie wyposażono także w monitor interaktywny, laptop, głośniki oraz wizualizer. W pracowni powieszono tablicę informującą o dofinansowaniu ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Łodzi.

Wyposażenie pracowni w nowe pomoce dydaktyczne sprawiło, iż nowo powstała przestrzeń stała się ciekawym miejscem do prowadzenia badań i nauki. Wykorzystane w procesie nauczania nowoczesne pomoce dydaktyczne podniosą jakość prowadzonych zajęć oraz wzmocnią zainteresowanie uczniów. Wykorzystanie interaktywnego monitora w pracy z uczniami zwiększy możliwość przekazywania wiedzy w ciekawy i atrakcyjny dla uczniów sposób. Zastosowanie prezentacji, gier dydaktycznych czy tworzenie map mentalnych przyciągnie uwagę zarówno uczniów klas młodszych jak i klas najstarszych. Nowe pomoce dydaktyczne przełożą się na wzrost efektywności nauki i pozwolą rozwijać pasje u uczniów. Dostęp do nowych pomocy dydaktycznych ułatwi również prace nauczycielom prowadzącym zajęcia, uatrakcyjni formę prowadzonych zajęć oraz pozwoli na prezentowanie otaczającego świata w prosty i przyjazny sposób. Nauczyciele wzbogacą metody nauczania, będą one zróżnicowane i angażujące uczniów.

Zakończenie realizacji zadania: 30.06.2024 r.
Całkowita wartość zadania: 63 300,00 zł
Dotacja z środków WFOŚiGW w Łodzi: 60 000,00 zł

Link do strony internetowej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi: https://www.wfosigw.lodz.pl/

 

wfośgw