Wiesz już, jak powinna wyglądać Twoja strategia działań w mediach społecznościowych, czas przejść więc do konkretnych działań. Poniżej krótka lista rzeczy, o których powinieneś pamiętać tworząc swoje treści.

W każdy poniedziałek i środę od godziny 830 do 1500,  w siedzibie Startera Radomsko przy ulicy Narutowicza 59, przedsiębiorcyi osoby chcące założyć działalność gospodarczą mogą uzyskać fachową pomoc.

Począwszy od 14 września w piątki w siedzibie inkubatora przedsiębiorczości przy u. Narutowicza organizowane będą dni otwarte. Można będzie odwiedzić inkubator i bezpłatnie skorzystać z przestrzeni biurowej. W godz. 9.00 – 17.00 sala konferencyjna posłuży wszystkim zainteresowanym jako miejsce coworkingowe.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości już na półmetku. Także w Radomsku odbywają się spotkania promujące biznesowe inicjatywy.

Starter Radomsko, Inkubator Przedsiębiorczości na dzień 15 czerwca ma do wynajęcia jedno pomieszczenie biurowe, przeznaczone dla firm komercyjnych i nowopowstałych. 

W Polsce działa już kilkanaście urzędów rzecznika. Poza tymi konstytucyjnymi – Rzecznikiem Praw Obywatelskich oraz Rzecznikiem Praw Dziecka, mamy też kilka urzędów innych rzeczników, w tym Rzecznika Finansowego czy Rzecznik Praw Pacjenta. Od 1 marca 2018 r. lista ta poszerzy się o Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców.

W nowym Prawie przedsiębiorców postanowiono uregulować zjawisko, które dotychczas pozostawało poza sferą regulacji i wprowadzono pojęcie działalność nieewidencjonowana. Nie jest to działalność gospodarcza, choć ma z nią dużo wspólnego. O tym, czym jest działalność gospodarcza, możesz przeczytać TUTAJ.

Ulga na start – kiedy przedsiębiorca nie zapłaci składek ZUS?

30 kwietnia 2018 r. wszedł w życie pakiet pięciu ustaw, przyjętych 6 marca 2018 r., mających na celu ułatwienie prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce, które łącznie nazywane są „konstytucją biznesu”.

Podczas prowadzenia swojego biznesu na swojej drodze spotkasz różnych ludzi – partnerów, klientów, dostawców, ale też osoby teoretycznie z “zupełnie innej bajki”. Czy zdajesz sobie sprawę, że każdy z nich może wnieść coś dobrego do Twojej firmy? Musisz tylko nawiązać z nim odpowiednią relację. A do tego właśnie służy networking.

Mimo, że wszyscy mówimy tym samym językiem, to każda dziedzina życia charakteryzuje się swoją określona specyfiką. I tak można mówić o języku prawniczym, lekarskim, ale także biznesowym. By ułatwić Wam poruszanie się w tej specyficznej branży przygotowaliśmy dla Was słownik pojęć, które powinien znać każdy przedsiębiorca.

Twój świetny pomysł doszedł do skutku i zaczyna przybierać realne kształty. Właśnie założyłeś firmę, masz już strategię marketingową, trochę środków finansowych na początek – czas zacząć sprzedawać swoje produkty/usługi. Tylko jak trafić do potencjalnych klientów i sprawić, żeby pokochali Twoją markę?

Personal branding, czyli budowanie marki osobistej, to pojęcie ściśle związane z naszą obecnością w Sieci. Każdy chciałby swoją markę mieć, najlepiej silną, charakterystyczną i rozpoznawalną na pierwszy rzut oka. Być postrzegany jako ekspert w swojej branży i osoba top of mind kojarzona z pewnymi zagadnieniami. Ale od czego zacząć?

Starter Radomsko to nowoczesny inkubator przedsiębiorczości budowany dla Was i z Wami. Rozwijamy się jak startup, oszczędnie i stopniowo, stale dopasowując do Waszych oczekiwań. Możecie oczekiwać od nas praktycznej wiedzy, inspiracji, zaangażowania.

Właśnie wpadłeś na wspaniały pomysł i już oczami wyobraźni widzisz miliony na swoim koncie? Zanim rzucisz wszystko i weźmiesz kredyt na jego realizację, sprawdź czy Twój pomysł na biznes na pewno ma szansę wypalić…